Login
      

{{welcomeText}}

04135595334/ 09145048142 هفت روز هفته، 8 صبح تا 12 شب
نوع ارز
مبلغ قابل پرداخت با محاسبه 7 درصد کارمزد و 4 درصد کارمزد تبدیل واحد بین بانکی
{{(result == null?'':result) + (result==null ?'' :' تومان' )}}

تافل چیست ؟

تافل چیست ؟

آزمون TOEFL که این روز ها به صورت اینترنتی و غیر نوشتاری برگزار می شود، یکی از متداول ترین آزمون های احراز صلاحیت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان است. گفتار امروز سرویس وبلاگ پرتال پرداخت الکترونیک پیمنت ۲۴ نگاهی دارد به راهنمای آمادگی در آزمون تافل اینترنتی. با ما در بخش اول همراه باشید.

    

در سرویس اخبار تبریز ویزا ، به موضوعات متنوعی در فرآیند تحصیل و اخذ پذیرش و بورس در خارج از کشور اشاره کردیم. گفتیم که چگونه برای تحصیل در خارج از کشور آماده شویم. چه گونه رزومه بنویسیم. زبان های پر مخاطب بین المللی را معرفی کردیم. آمادگی آزمون IELTS و GRE و  نکته های طلایی برای موفقیت در آن ارائه شد. شیوه های اجاره محل اقامت دانشجویی بررسی کردیم.

این گفتارهای جامع در روز های آینده نیز ادامه خواهد داشت و این سرویس تلاش خواهد کرد تا در طول ماه، ده ها گزارش مصور و مستند درباره فرصت های تحصیلی و بورسیه در سراسر جهان را برای طیف های مختلفی از عاشقان تحصیل و تحقیق در آن سوی آب ها ارائه کند.

قابل توجه است که کلیه مراحل پرداخت هزینه های APPLICATION FEE و TUITION FEE دانشگاه هایی که در سراسر دنیا قصد تحصیل دارند، توسط خدمات پرداخت الکترونیکی ارزی پیمنت ۲۴ امکان پذیر خواهد بود و تا کنون هزاران نفر در ایران از این خدمات برای تحصیل در خارج و هم چنین شرکت در آزمون های بین المللی استفاده کرده اند.

در گفتار امروز، در ادامه سلسله مطالب مربوط به معرفی فرصت های تحصیلی و آزمون های بین المللی، به بررسی آزمون محبوب تافل (بخش نخست) می پردازیم.

تافل، فقط اینترنتی!

آزمون تافل

آزمون تافل که سالیان دراز در ایران به صورت مکتوب (همانند آیلتس) ارائه می شد، اکنون همانند آزمون GRE-GAMT به صورت اینترنتی ارائه می شود و برای موفقیت در این آزمون، علاوه بر ۴ مهارت رایج: شنیداری (LISTENING)، نوشتاری(WRITNG) ، گفتاری (SPEAKING) و درک مطلب (READING) ، شما نیازمند مهارتی به نام استفاده از رایانه (ICT skill) هم هستید. البته نه در حد خیلی زیاد و خاص! بلکه بتوانید مطالب مورد نظر خود را از طریق صفحه کلید و ماوس در اسرع وقت به رایانه منتقل کرده و در بخش های مختلف آزمون شرکت کنید.

مهارت تایپ کردن در مدت کم، ‌مهارتی است که شما اگر بخواهید در تافل و دیگر آزمون هایی که به صورت رایانه ای برگزار می شود شرکت کنید، نیاز خواهید داشت و این مهارت را با تمرین زیاد می توانید بدست آورید. وقتی شما بخواهید ظرف نیم ساعت یک متن ۳۰۰ کلمه ای بنویسد که استاندارد های لازم را بر اساس موضوعی که در اختیار شما قرار می دهند دارا باشد، باید آن قدر  تایپ کرده باشید که چشم شما به دنبال کلید حروف روی صفحه کلید رایانه نباشد.

در حالی که چنین مهارتی آی تی گرا، ‌در آزمون های نوشتاری سابق نیاز نبود. به هر حال آزمون تافل اکنون اینترنتی برگزار می شود و بخشی از موفقیت شرکت کنندگان در آزمون،‌ در کنار تسلط به مفاهیم و استاندارهای طرح پرسش های ۴ گانه آزمون، به مهارت های کار با رایانه مرتبط خواهد بود.

توجه کنید که برای ثبت نام در آزمون تافل اینترنتی، می بایستی TOEFL IBT ACCOUNT داشته باشید و این را از این آدرس به دست خواهید اورد که باید ثبت نام کرده و اطلاعات خود را وارد کنید.

هم چنین هزینه مربوط به ثبت نام را نیز بایستی به صورت اینترنتی پرداخت کنید که paymnet24 آمادگی ارائه خدمات به عزیزان است. برای کسب اطلاعات بیش تر به این قسمت مراجعه کنید.

چرا تافل؟

آزمون تافل
(یکی از
سایت های خوب برای آمادگی اینترنتی جهت شرکت در آزمون تافل)

تافل، آزمونی برای احراز صلاحیت سطح زبان انگلیسی (English Language Proficiency) است. همان طور که شاید در بخش admission’s requirements ‌های دانشگاه های مختلف دنیا دیده باشید، از جمله مدارکی که برای اثبات توانایی شما در زبان انگلیسی جهت تحصیل در دانشگاه مقصد مورد نیاز است، مدرک تافل است. تافل، بر خلاف آیلتس که آزمونی انگلیسی است، آزمونی آمریکایی بوده و در آن تلفظ جملات و هم چنین ساختار آزمون، بر اساس استانداردهای آمریکایی خواهد بود.

به نظر می رسد آزمون تافل کمی سخت تر از آزمون آیلتس باشد. آن هم به واسطه توجه زیادی که آزمون در بخش های مختلف نیاز دارد و مثلا در بخش گفتاری، شما بر خلاف آزمون آیلتس، مصاحبه کننده ای ندارید و باید با رایانه صحبت کنید.

هر اندازه تمرین و ممارست شما برای آمادگی در آزمون ارتقا یابد، سختی ها به سهولت تبدیل شده و خواهید توانست که نمره مورد نیاز جهت پذیرش در مقاطع عالی در خارج از کشور را این آزمون دریافت کنید.

برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور،‌ یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اپلای،  مدرک زبان است. ارائه مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه هایی که زبان رسمی آن ها انگلیسی است، الزامی بوده و متقاضیان می بایست معیارهای نمره خاصی را که دانشگاه مقصد مشخص می کند، در اختیار داشته باشند.

ناگفته پیداست که البته دانشگاه های مطرح دنیا، از متقاضیانی که خواستار ارائه مدرک زبان تافل هستند، نمره ۷۹ تا ۹۰ را درخواست می کنند. هر اندازه این نمره به عدد ۱۲۰ نزدیک تر باشد،‌ شانس قبولی داوطلب افزایش خواهد یافت. چرا که اعطای بورس های دستیار تدریس (Teaching assistant) و دستیار تحقیق (Research assistant) دارا بودن از سطح زبانی بالا بوده و یکی از راه های تشخیص و راستی آزمایی سطح زبان داوطلبان، نمراتی است که در مدارک آزمون های بین المللی مانند تافل دریافت می کنند.

باید توجه داشته باشید که در واقع، داشتن چنین مدارک زبانی، اگر چه شرط کافی برای پذیرش تحصیلی نیست، اما شرط لازم برای ارسال مدارک است و بدون آن، مدارک متقاضی در فرآیند پذیرش بررسی نخواهد شد. یکی از دلایل علاقه متقاضیان به شرکت در آزمون تافل، برگزاری آن به روش کامپیوتری است که پرسش ها از مرکز بین المللی تافل ارسال و متقاضی می بایست بر اساس بخش های مختلف آزمون، در زمان مشخص، پاسخ ها را به صورت کامپیوتری وارد کند. یعنی همه ۴مهارت، به صورت کامپیوتری ارائه می شود و بر خلاف آزمون آیلتس که کاغذی است، چیزی بر روی کاغذ ضبط و یادداشت نمی شود. تافل آی بی تی همانند GRE برگزار می شود با این تفاوت که جی آر ایی بخش شنیداری و گفتاری ندارد.

توجه داشته باشید که بر خلاف تصور خیلی ها، گرفتن نمره خوب در آزمون تافل اینترنتی خیلی سخت نیست و شما برای قبولی در آزمون، نباید گول آگهی های نمره تضمینی در تافل و قبولی در ۲ ماه! و این تبلیغاتی که اخیرا در شبکه های اجتماعی نیز متداول شده است، بخورید!

به جای همه این ها، شما باید اول با این آزمون، اهداف آزمون و شرایط برگزاری و ساختار آن به خوبی آشنا شده و سپس خود را برای هر مهارت در زمانی کافی، آماده کنید. در این فرآیند علمی، صبوری و پشتکار را نباید از ذهن دور کنید. با انرژی مثبت و با خیال راحت، برای این آزمون آماده شوید و در ان شرکت کنید. اگر یک بار به نتیجه نرسیدید، نکات ضعف خود را ارزیابی کنید و با تقویت نقاط قوت، مجددا در آزمون شرکت کنید تا نتیجه نهایی مورد نظر را کسب کنید.

اما کمی درباره آزمون تافل بدانیم.

درباره آزمون تافل اینترنتی

آزمون اینترنتی تافل با آزمون کاغذی و کامپیوتری کمی متفاوت است. آزمون تافل اینترنتی در اواخر سال ۲۰۰۵ میلادی توسط ETC معرفی شد و جایگزین تافل کاغذی(Paper based TOEFL) که چند دهه مورد استفاده قرار می گرفت، گردید. آزمون تافل، به صورت کلی آزمونی بر مبنای سیستم آموزشی آمریکا است و بر خلاف آزمون آیلتس که بر اساس سیستم و نگاه انگلیسی ها به آموزش زبان انگلیسی است.

شرکت کنندگان باید در ساعت و روزی مشخص، در محل آزمون حاضر شده و به پرسش ها به صورت اینترنتی پاسخ دهند. سوالات به صورت آنلاین در صفحه نمایش گر ارائه می شود و برگزار کنده آزمون، نقشی در ارائه پرسش ها و نمایش آن به شما ندارد. اعتبار مدارک تافل ۵ سال است. در تافل اینترنتی، تاکید بر روی کلیه مهارت هایی است که در آزمون پرسش می شود. تافل قدیمی، بسیار گرامر محور بود اما ساختارهای جدید آموزش زبان، گرامر محوری را از آموزش و آزمون حذف کرده است و راه های جایگزین بهتری را برای سنجش دانش زبان انگلیسی داوطبان طراحی می کند.

آزمون تافل
(نمایی از یکی از سنترهای برگزاری آزمون تافل)

فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه حدود ۱۴ روز برآورد می شود و یک داوطلب می تواند بارها در طول سال در این آزمون شرکت کند. آزمونی ۴ ساعته دارای ۴ بخش و ۱۲۰ پرسش، ساختار تافل اینترنتی را تشکیل می دهد. پرسش ها در این آزمون برای هر ۴ مهارت به صورت تصادفی روی صفحه نمایش هر کاربر ارائه می شود و وقت مشخصی برای پاسخ به هر بخش از آزمون وجود دارد. اما امکان پاسخ به پرسش ها در مدت زمان مشخص، وجود دارد و الزامی برای توالی پاسخ به پرسش ها وجود ندارد. یعنی شما می توانید ابتدا پرسش شماره ۷ را پاسخ دهید بعد پرسش شماره ۱۱ را. انتخاب در بازه زمانی ارائه شده، با شما خواهد بود.

به هر حال هر ساله صدها هزار نفر در سراسر جهان از جمله کشور خودمان، در آزمون های تافل شرکت می کنند و تقریبا اکثر دانشگاه های دنیا، این مدارک آزمون ارزشیابی سطح سواد انگلیسی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را قبول دارند. اعتبار تافل بر خلاف آیلتس ۵ سال است و این فرصت خوبی برای کسانی است که قصد دارند فرآیند تحصیل در خارج را چند سال پس از اخذ مدرک دنبال کنند. اما دارندگان آیلتس، فرصت زیادی در اختیار ندارند و می بایست ظرف ۲ سال و پیش از EXPIRE شدن مدرک، نسبت به پذیرش اقدام کنند.

TOEFL IBT سخت تر یا آسان تر از IELTS نیست، اما به نظر می رسد به دلیل حجم بالاتر مطالب و فکری بودن بخش خواندنی و شنیداری آزمون تافل، کمی تمرکز داوطلب برای موفقیت در این آزمون باید به مراتب بیش تر از آزمون آیلتس باشد که همه چیز به صورت مکتوب در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و پاسخ سوالات می بایست روی کاغذ ثبت شود. ثبت اطلاعات روی کامپیوتر در مدت کم،‌ تمرکز بیش تری از ثبت اطلاعات روی کاغذ دارد و به همین خاطر، تافل را کمی برای برخی ها سخت می کند در حالی که تفاوت خیلی خاصی بین آیلتس و تافل دیده نمی شود و برای موفقیت در هر ۲ آزمون نیازمند سطح سواد انگلیسی بالا است.

تافل اینترنتی چه بخش هایی دارد؟

همان طور که در شکل فوق ملاحظه می کنید، تافل اینترنتی از ۴ بخش تشکیل شده است:

۱-بخش خواندنی که بین ۶۰ تا ۱۰۰ دقیقه است و باید ۳ تا ۵ متن را خوانده و بین ۱۲ تا ۱۴ پرسش هر متن را پاسخ دهید.

۲-بخش شنیداری که بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بوده و می بایستی گفت و گو بین ۲ تا ۳ نفر را گوش کرده و به سوالات مطرح شده پاسخ بدهید. هم چنین ۴ تا ۶ سخنرانی نیز ارائه می شود که می بایست به ۶  پرسش هر یک پاسخ دهید.

۳-بخش گفتاری که حدود ۲۰ دقیقه است و از شما میخواهد که درباره دو تجربه عمومی خود صحبت کرده و هم چنین به خلاصه نویسی موضوعی که می شنوید، بپردازید.

۴-بخش نوشتاری آزمون، ۵۰ دقیقه خواهد بود که بر اساس سوالات مطرح شده، بایستی یک متن را ظرف ۲۰ دقیقه و متن بعدی را ظرف ۳۰ دقیقه بنویسید.

شما نمی توانید فاصله زیادی را بین پاسخ به هر بخش در اختیار داشته باشید، اما می توانید در طول طرح پرسش های هر بخش،‌ با اطلاع مسئول جلسه، از پست صندلی خود بلند شوید و مثلا آب یا غذا بخورید. اما به هر حال وقت قانونی شما در حال گذر است.

معرفی بخش های مختلف آزمون تافل

آزمون تافل

بخش نخست بخش درک مطلب است.

این قسمت با شیوه قدیمی که در بخش کامپیوتری بود تفاوت عمده ای ندارد و از ۳ بخش تشکیل شده است که متن های آکادمیک و علمی را شامل می شود. معمولا هر یک از این سه متن، دارای ۶۰۰ تا ۸۰۰ کلمه بوده و داوطلب باید با دقت کامل متن را خوانده و بر اساس مهارت های درک مطلب، به پرسش های مطرح شده پاسخ دهد. در این قسمت طراحی سوالات با رعایت استانداردهای طراحی آزمون تافل انجام گرفته و لازم است که داوطلبان، با شیوه های طراحی پرسش ها و رد کردن گزینه های نادرست و حدث زدن گزینه های درست و انتخاب نهایی،‌ آشنا شوند. ساختار پرسش هایی که در قسمت درک مطلب یا همان reading ارائه می شود، تلفیقی از پرسش هایی است که در سیستم قدیمی تافل مطرح شد و بخش های جدیدی که در سیستم جدید ارائه گردید.

سایت رسمی تافل، پیشنهادات زیر را برای افزایش نمره در بخش ریدینگ تافل ارائه می کند:

پیشنهاد اول آن است که هر چقدر می توانید بخوانید! حتما از متن های آکادمیک در موضوعات مختلف استفاده کنید تا دایره واژگان شما افزایش یابد. از زیست شناسی گرفته تا نجوم و پزشکی و هنر!

 1. Read as much and as often as possible. Make sure to include academic texts on a variety of topics written in different genres as part of your reading.
 • Read major newspapers, such as The New York Times or Science Times.
 • Use the websites of National Public Radio (NPR) or the BBC to get transcripts of shows and study the content and new vocabulary you encounter.

پیشنهاد دوم آن است که به طور متناوب، دانش لغات خود را از طریق کارت های متوازن و هم چنین دفترچه لغات و کارت هایی که برای آمادگی آزمون تافل در بازار موجود است افزایش دهید. همواره برای لغات، گروهی از واژه گان را ترتیب بدهید و تا قید و صفت و فعل و طریقه استفاده از آن ها در جملات و مترادف هایش را بدانید.

 1. Continually expand your vocabulary knowledge.
  • Develop a system for recording unfamiliar words.
   • Write each word on a card and mix up the cards each time you study them. Write the context (the sentence the word was used in) to help you learn correct word usage.
   • Group the words according to topic or meaning and study the words as a list of related words.
   • Review the new words on a regular basis so that you remember them.
  • Increase your vocabulary by analyzing word parts. Study rootsprefixes, and suffixes.
   • Study word families (e.g., enjoyment, enjoy; enjoyable, enjoyably)
  • Use available vocabulary resources.
   • Use a good thesaurus to study various shades of meanings of words.
   • The Longman Language Activator provides “collocations” (words used together).
   • There are online concordancers that search corpora and provide examples of words in context, such as the British national corpus.

مقوله COLLOCATION در آزمون های بین امللی اهمیت دارد. هر فعلی، با یک حرف اضافه همراه می شود و شما باید این را به خوبی بدانید. مثلا کلمه DEPEND معمولا با ON  می آید و مسائلی از این دست. استفاده از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی برای ارتقای دانش لغات ، توصیه حرفه ای ما به علاقمندان است.

 • Practice using context to guess the meaning of unknown words.
 • Continually practice using new words you encounter in your speech and writing. This will help you remember both the meaning and the correct usage of the words.

در آزمون تافل شما باید بتوانید لغات مورد نظر را تا می توانید در جمله، حدث بزنید. توانایی حدث زدن نسبی و موفق را افزایش دهید که کاربرد زیادی در بخش READING  خواهد داشت.

۳٫ Think carefully about how ideas are connected within a text. The connections between sentences and the links between paragraphs are critical to complete comprehension.

ارتباط معنایی ومفهومی که بین جملات در PASSAGE های بخش READING تافل است، اهمیت زیادی دارد. باید بتوانید این لینک ها را برقرار کرده و استنباط های منطقی از این لینک ها برداشت کنید که معمولا پرسش ها، مرتبط با این لینک ها و ارزیابی مهارت شما در شناخت این ارتباطات مفهومی است.

 • to understand the structure of a reading passage, outline the text.
  • Begin by determining the main idea or concept presented in each paragraph. Remember to distinguish between the main points and the details that exemplify them.
  • Group paragraphs that address the same concept. Think about how the key idea in one paragraph relates to the main point of the next paragraph. If there are several paragraphs that focus on the same idea or concept, synthesize the key points into one main idea.
  • Write one sentence or phrase summarizing the paragraphs that discuss the same idea.
  • Add important details that support each major idea or concept.

برای فهم درست ساختار یک PASSAGE در آزمون تافل، هدف متن و OUTLINE آن را به خوبی شناسایی کنید. همواره هدف اصلی یا MAIN IDEA متن را با بررسی کلی (SKIMMING)‌متن، انجام داده تا تکلیف شما با متن روشن شود.

در هر پاراگراف، یک سری نقاط اصلی (MAIN POINTS) وجود دارد که بایستی ارتباط آن با هدف اصلی متن را شناسایی کنید و آن ها را های لایت کنید.

برخی از پارگراف ها، به مفاهیم مشابهی اشاره دارند. این مفاهم مشابه را شناسایی و در نظر داشته باشید که برای پاسخ گویی به پرسش ها نیاز خواهد بود.

اگر چند پاراگراف را خواندید و مشاهده کردید که به یک موضوع کلی اشاره می کند، آن موضوع کلی را در چند کلمه یا یک جمله بر روی کاغذ برای خود بنویسید و جزییات مهمی که هدف اصلی و ایده های PASSAGE ها را تشریح می کند را به صورت KEY WORD کنار این جمله اضافه کنید.

 • Learn to recognize different organizational styles in order to understand the way an article is structured.
  • Look for the common patterns of organization that you find in articles.
  • Pay attention to connecting words in order to understand the pattern of organization.
 • Write a summary of a text, making sure that it incorporates the organizational pattern of the original.
  • If the text is a comparison, be sure that your summary reflects that and uses appropriate transition words and phrases for comparison.
  • If the text argues two points of view, be sure both points of view are reflected in your summary and that appropriate transitional words are used.

همواره ساختار های نظام بندی متفاوتی که مقالات بر اساس آن نوشته و تهیه می شود را شناسایی کرده تا شیوه های طراحی متن و طرح پرسش های آزمون را به خوبی درک کنید. به همین خاطر، کلمات ارتباط دهنده یا CONNECTING WORD را شناسایی کنید.

۳ بخش در قسمت ریدینگ تافل

Factual and Negative Factual

در این بخش از شما سوالاتی پرسیده میشود که مستقیما در متن آورده شده است. برای این قسمت شما باید مهارت خوبی در مرور نکات اصلی متن در زمان محدود داشته باشید. این نوع از سوال ساده ترین نوع سوالای است که شما با آن روبرو خواهید شد. البته لزوما به سادگی پاسخ داده نخواهد شد. این سوالات از شما می خواهد که با مطالعه متن اطلاعاتی را تایید کنید. معمولا این دسته از سوالات با عبارتی شبیه این آغاز می شوند

“According to the paragraph X…”

اطلاعات مورد سوال در یک یا دو جمله در گوشه ای از متن وجود دارد و شما با سرعت عمل باید این اطلاعات را پیدا و گزینه مربوطه را انتخاب نمایید. شما نباید لزوما کل متن را برای یافتن این اطلاعات بررسی نمایید چون قطعا زمان به شما چنین اجازه ایی نخواهد داد

مدل دوم این سوال که به Negative Factual معروف است از شما در مورد اطلاعاتی که در متن نیامده سوال خواهد پرسید. در این مدل باید دنبال گزینه ای بگردید که در متن نیست در بین ۳ گزینه که وجود دارند. بهترین روش برای پاسخگویی به این حالت این است که هر کدام از پاسخ ها را بصورت یک Factual در نظر بگیرید و از وجودشان در متن مطمئن شده سپس به سراغ گزینه ی بعدی بروید. به اینصورت بزودی در بین ۴ گزینه ۳ گزینه را کنار گذاشته و به پاسخی که در متن اشاره نشده است میرسید.

Factual Information

 • According to the paragraph
 • Paragraph X answers which of the following

Negative Factual Information

 • According to the paragraph, which of the following is NOT true?
 • The author mentions all of the following EXCEPT

دسته ی دوم از سوالات ریدینگ مستقیم به دانش لغت شما اشاره دارند

 Vocabulary Questions

این دسته از سوالات مستقیما دانش شما از لغاتی خاص و یا اطلاعاتتان از عبارات را اندازه میگیرد. به یاد داشته باشید که به یاد آوردن یک معنی لغت به تنهایی کفایت نخواهد کرد. باید اطلاعاتی از مکان لغت در متن نیز داشته باشید. همیشه با دقت متن را بخوانید و قبل از پاسخگویی خود را مجبور کنید که نگاهی دوباره به صورت سوال بیندازید.

نوع دیگر از سوالاتی که به درک شما از مطلب خوانده شده اشاره دارد سوالات رفرنس می باشد.

Reference Questions

این نوع از سوالات مرز بین سوالات گرامری و سوالاتی هستند که به محتوی اشاره دارد. در حقیقت این نوع از سوالات نوع خاصی از سوالات محسوب می شوند. این سوالات معمولا شما را وادار میکند تا ارتباطی را بیابید که یک ضمیر یا اسم را به یک اسم ملموس تر مرتبط می کند که در حقیقت به جای آن قرار گرفته اند.

این سوالات بسیار به سوالات لغت شبیه هستند اما فرق اساسی آنها را از هم متمایز می کند. در سوالات لغت همیشه پاسخ سوال در خود سوال به صورت سر نخ وجود دارد و اگر قواعد مترادف ها را به خوبی بدانید به سرعت میتوانید از روی سر نخ داده شده پاسخ را بیابید اما رفرنس ها عموما یک پاسخ خاص دارند که به صراحت بیان شده است.

در این نوع از سوالات معمولا قسمتی از سوال به صورت زیر است: “refers to” or “replaces” به یاد داشته باشید برای پاسخگویی به این سوالات همه چیز در مقاله ای که شما باید بخوانید وجود دارد و وظیفه شما فقط یافتن پاسخ است. قبل از پاسخ دادن به سوال مجددا به متن باز گردید و جملات و عبارات مرتبط را یکبار دیگر مورد نظر قرار دهید.

همه مواردی که در بالا گفتیم را از طریق نمونه پرسش هایی  که سایت رسمی آزمون مطرح کرده است مشاهده کنید.

مثلا:

Meteorite Impact and Dinosaur Extinction

There is increasing evidence that the impacts of meteorites have had important effects on Earth, particularly in the field of biological evolution. Such impacts continue to pose a natural hazard to life on Earth. Twice in the twentieth century, large meteorite objects are known to have collided with Earth.

The word “pose” on line 2 is closest in meaning to

 a. claim b. model c. assume d. present

که پاسخ صحیح این پرسش، گزینه d است. در واقع pose به معنی present است.

قسمت های بعدی را در روزهای آینده ارائه خواهیم کرد.

دنیای تحصیل و بورس در ایران و جهان را هر روز در سرویس وبلاگ پرتال پیمنت ۲۴ دنبال کنید.

<