Login
      

{{welcomeText}}

04135595334/ 09145048142 هفت روز هفته، 8 صبح تا 12 شب
نوع ارز
مبلغ قابل پرداخت با محاسبه 7 درصد کارمزد و 4 درصد کارمزد تبدیل واحد بین بانکی
{{(result == null?'':result) + (result==null ?'' :' تومان' )}}

درخواست آنلاین روادید سوئددر تهران

Image result for sweden

سوئد در سرزمین های سرد شمالی، یکی از مقصد های مهم ایرانیان برای تحصیل و مهاجرت بوده و به همین خاطر، سفارت این کشور در تهران همواره از شلوغ ترین سفارت خانه های اروپایی محسوب می شود که با مراجعه کنندگانی از ایران، افغانستان و عراق برای دریافت روادید، مواجه است. گزارش امروز سرویس وبلاگ تبریز ویزا شما را با درخواست آنلاین روادید گردشگری سوئد آشنا می کند. با ما همراه باشید.

روادید سوئد

سلسله مطالبی که در چند وقت اخیر در این سرویس ارائه شده است،‌تلاش کرده تا نیازهای اطلاعاتی طیف های مختلفی از مشتریان پرتال را پاسخ دهد. برخی از مخاطبان سایت، خواستار پرداخت هزینه های ثبت نام در آزمون های بین المللی هستند و برخی برای امور مهاجرتی و سفر به خارج از کشور، درخواست دریافت کارت های ارزی می کنند. برخی نیز برای خرید از سایت های اینترنتی مانند پرتال های فعال در امر گردشگری مجازی، از خدمات تبریز ویزا استفاده می کنند که سلسله مطالبی که در  طول هفته ارائه می شود،‌ این دسته از عزیزان را با ظرفیت های گسترده موجود در دنیای مجازی آشنا می کند.

به هر حال،‌ با توجه به اینترنتی شدن فرآیند های اداری و خدماتی در سراسر دنیا به جهت کاهش مراجعات و کم کردن از حجم کاغذ در ارتباطات اداری،‌ سایبر دیپلماسی (Cyber diplomacy) کشور های مختلف دنیا به سمت ارائه خدمات مجازی (cyber services) گرایش پیدا کرده و به همین خاطر،‌شاهد هستیم که دولت ها به سمت استقرار ظرفیت های دولت الکترونیک (e-government) علاقه زیادی نشان می دهند.

یکی از شاخص ترین فعالیت های دولت الکترونیک در رویکرد بین المللی را می توان به ارائه خدمات به گردشگران خارجی مرتبط دانست که فضای اینترنت، بستر خوبی برای ارتباط با مخاطبان و هم  چنین ارائه تسهیلات برای صدور روادید سفر به کشور های مختلف جهان است. سایت های رسمی دولت ها به خصوص پرتال های سفارت خانه ای، قریب به ۱ دهه است که قابلیت هایی برای ارائه خدمات اینترنتی گسترده ۲۴ ساعته به گردشگرانی که نیازمند دریافت روادید برای سفر هستند، در اختیار جهانگردان قرار داده اند.

کشور سوئد که یکی از قطب های خلاقیت و فناوری اطلاعات و ارتباطات در اروپا و جهان به شمار می رود،‌از جمله کشور هایی است که در این زمینه پیشگام بوده و توانسته بخش زیادی از امور شهروندان خود را در بستر فضای مجازی ساماندهی کند. تقریبا اکثر مردم سوئد به اینترنت دسترسی داشته و سرعت تور جهان گستر در این کشور بسیار زیاد است. ما قبلا در گزارشی، درباره کارآفرینی دیجیتالی به سبک سوئدی مطالبی ارائه کردیم که مطالعه آن را به بینندگان جدید سایت توصیه می کنیم.

سوئد به واسطه ظرفیت های تحصیل رایگانی که تا سال ۲۰۱۱ میلادی در اختیار شهروندان خارج از اتحادیه اروپا قرار می داد، یکی از پاتوق های مهم تحصیل دانشجویان دنیا در قاره اروپا به شمار می رفت. اما پس از ان، این فرصت ها به سمت پولی شدن خدمات پیش رفت و از میزان مخاطبان دانشجویی کاسته شد. البته ما در گفتاری، درباره فرصت های تحصیل رایگان در این کشور و برخی دانشگاه های سوئد، مطالبی ارائه کردیم.

روادید سوئد

قریب به ۱۰۰ هزار ایرانی که اکنون در شهر های مختلف سوئد از جمله استکهلم، اوپسالا و گوتنبرگ و مالمو مستقر هستند، ظرفیتی را فراهم کرده تا هر ساله ده ها هزار ایرانی به واسطه دیدار از اقوام و آشنایان و حتی انجام امور بازرگانی و مهاجرتی، به این کشور سفر کنند.

به همین خاطر، اکنون نیز که هجوم دانشجویان برای تحصیل رایگان در این کشور کاهش پیدا کرده است، باز، شمار درخواست های روادید از سفارت این کشور در تهران ، حجم قابل ملاحظه ای را تشکیل می دهد.

برای درخواست روادید سوئد، مدتی است که پاسخ گویی تلفنی و ثبت درخواست تلفنی لغو شده است و مخاطبان می بایست با حضور در سفارت، درخواست خود را ارائه کرده و وقت مصاحبه و تحویل مدارک بگیرند. یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های درخواست روادید سوئد، همان طور که در پرتال ان ذکر شده است، درخواست آنلاین روادید به شمار می رود. این گفتار، شما را با درخواست روادید آنلاین سوئد و استفاده از خدمات پرداخت الکترونیک تبریز ویزا آشنا می کند.

درخواست رواید سوئد چه مدارکی می خواهد؟

روادید سوئد

شما این سوال برای عزیزانی که درخواست روادید سوئد را دارند، مطرح باشد که اصولا چه مدارکی برای درخواست روادید سوئد چه به صورت الکترونیکی و چه به صورت مجازی مورد نیاز است. اگر به این آدرس مراجعه کنید، اطلاعات رسمی مربوط به مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی و سوئدی در دسترس خواهد بود.

متن کامل مدارک درخواستی و اطلاعات فارسی به شرح زیر ارائه می شود که می بایست این مدارک را هنگام تکمیل اطلاعات آنلاین به خاطر داشته باشید و قبلا آن ها را فراهم کنید تا در صورت نیاز در پرتال ضمیمه کنید:

 • تکمیل فرم درخواست (در صورتی که درخواست آنلاین نیست)
 • پرداخت هزینه ۶۰ یورو (معادل ریالی از طریق حساب سفارت سوئد نزد بانک پاسارگاد)
 • گذرنامه ای که حداقل ۹۰ روز از زمان صدور روادید، اعتبار داشته باشد.
 • کپی گذرنامه ها و روادید قبلی
 • یک قطعه عکس که از صدور آن ۶ ماه نگذشته باشد.
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • بیمه نامه برای سفر به سوئد
 • گواهی ارزی معتبر که نشان دهنده توانایی شما برای سفر به سوئد باشد.
 • به ازای هر روز درخواست روادید، می بایست ۴۵۰ کرون سوئد (حدود ۱۸۰ هزار تومان) در گواهی ارزی فوق الاشاره وجود داشته باشد. یعنی اگر درخواست ۲۰ روز روادید گردشگری دارید، می بایست ۹ هزار کرون سوئد معادل سه میلیون و ششصد هزار تومان در حساب شما موجود باشد.
 • بلیط بازگشت

سندی دال بر وجود مکانی برای اقامت در مدت دریافت روادید گردشگری سوئد

 • A completed and signed application form no. 119031, Application for Schengen Visa.
 • A receipt confirming payment of the application fee, if you have not applied online.
 • A passport or some other valid travel document. The Embassy will keep the passport while processing the visa application. The passport will not be returned until after a decision is made.

This must:

– be valid for at least three months after your departure from the Schengen area

– contain at least two empty pages

– have been issued during the past ten years.

Old passports in original with copies of pages containing visas and/or stamps.

 • One photograph in passport format, taken straight from the front and no older than six months.
 • Shenasnemeh. You must show the original and submit copies and a translation into English.
 • Individual medical insurance covering the cost of emergency treatment and transport home for medical reasons. Read more under ‘Medical travel insurance’.
 • Enough money to support yourself during your stay. In general, Sweden requires you to have SEK 450 per day/person. The required amount may be less if for instance you have paid for board and lodging in advance or live with friends or relatives. The embassy requires proof that you can support yourself, e.g. in the form of a statement of account from your bank or a wage specification for the past six months. If the person who is inviting you to Sweden will be paying for your support, you must show in the same way that he/she has enough money to do so.
 • Enough money for the return journey, or a return ticket.
 • Documents that are specifically associated with the type of visit you are planning. Check under the relevant heading in the menu on the left.

چه متقاضیانی از پرداخت هزینه روادید سوئد در تهران معاف هستند؟

سفارت سوئد در تهران، معافیت هایی را برای پرداخت هزینه ۶۰ یورویی چه آنلاین و چه به حساب سفارت در تهران در نظر گرفته است که شامل افرادی با مشخصات زیر است. متن انگلیسی و ترجمه فارسی در زیر ارائه شده است:

 • کودکانی که زیر ۶ سال سن دارند.
 • دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سوئد که دعوت نامه رسمی دارند.
 • معلمانی که برای سفر های مطالعاتی و هم چنین سفر های آموزشی،‌همراه دانش آموزان هستند.
 • محققانی که از کشورهای جهان سوم به منظور امور تحقیقاتی به سوئد سفر می کنند.
 • نمایندگان سازمان های غیر دولتی که زیر ۲۵ سال سن دارند.
 • خویشاوندان شهروندان عضو اتحادیه اروپا.

 

 • Children under six years of age.
 • School pupils, students, research students and accompanying teachers on study or training trips.
 • Third-country researchers travelling for the purpose of pursuing scientific research.
 • Representatives of non-governmental organisations who are aged 25 or under, who take part in seminars, conferences, sports events, cultural events or educational events organised by NGOs.
 • Relatives of citizens of the EU, Norway, Iceland, Liechtenstein or Switzerland, if they travel together with them or will be meeting them in connection with the trip. Read more about which individuals are counted as relatives on the Swedish Migration Board website. Relatives of Swedish citizens have to pay a fee for visa applications.

راهنمای درخواست روادید آنلاین سوئد

روادید سوئد

برای صرفه جویی در زمان و هم چنین ارائه مدارک کامل بر اساس نیازمندی های فوق الاشاره، استفاده از سیستم آنلاین درخواست روادید سوئد توصیه می شود. برای این کار، می بایست به این نشانی مراجعه کنید. این نشانی، مربوط به درگاه اداره مهاجرت سوئد یا Migrationsverket یا Migration Office است که کلیه امور روادید و مهاجرت به سوئد را هدایت می کند.

وفتی وارد صفحه ای که در  تصویر بالا مشاهده می کنید می شوید، گزینه ای وجود دارد که از شما می خواهد، نام شهر کشور خود را از طریق منو، انتخاب کنید. این بخش با عنوان List of missions abroad ارائه شده است. شما با کلیک بر روی ان، TEHRAN را انتخاب می کنید.

روادید سوئد

پس از انتخاب شهر تهران، به صفحه ای هدایت می شوید که در تصویر زیر نمایش داده شده است.

روادید سوئد

در این صفحه به شما یادآوری می کند که پس از ثبت نام آنلاین:

 • می بایست حداقل ۱۵ دقیقه برای تکمیل فرم آنلاین وقت اختصاص دهید.
 • سیستم رایانه و مرور گر شما به روز باشد.
 • مستر کارت یا ویزا کارت برای پرداخت هزینه ها در اختیار داشته باشید.
 • فایل هایی که از شما خواسته می شود، حداکثر ۲ مگا بایت باشد.
 • فرمت فایل هایی که ضمیمه می کنید یکی از این پسوند ها باشد: pdf, doc, docx, jpg, png, rtf or txt.
 • پست الکترونیک معتبر داشته باشید.

این صفحه با چندین اسکرول همراه است و شما باید برای آغاز فرآیند ثبت نام آنلاین درخواست روادید سوئد، می بایست به پایین صفحه آمده و بر روی لینک نمایش داده شده کلیک کنید.

روادید سوئد

وقتی بر روی گزینه continue to the application کلیک کنید، صفحه ای که در شکل زیر مشاهده می کنید، برای شما باز می شود.

روادید سوئد

شما باید ابتدا نام و نام خانوادگی و پست الکترونیک خود را در صفحه فوق وارد کرده و سپس به پایین صفحه مراجعه کنید.

 روادید سوئد

وقتی گزینه register user را کلیک کنید، تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید.

درخواست روادید آنلاین سوئد

به شما اطلاع می دهد که حساب کاربری شما ثبت شد و login detail به زودی برای شما ارسال خواهد شد. شما با کلیک بر روی ایمیلی که از بخش مهاجرت دریافت می کنید، و دنبال کردن راهنمای آن، دوباره به بخش درخواست روادید آنلاین وارد می شوید.

ای میلی با محتوای زیر برای شما ارسال می شود:

Welcome as a user of the Swedish Migration Agency´s online services!

You are registered as a user of the Swedish Migration Agency´s online services. Here is your username, temporary password and a link to the electronic application form. The first time you login you must change your temporary password. The temporary password is valid 24 hours from receiving this e-mail, after that you must re-register on the Swedish Migration Agency website.

Username: alAn6I6
Password: 3iaq230L7sEKPzlRUjS5rIO

To open the electronic application form use the link: Application för Schengen Visa

Swedish Migration Agency

You cannot reply to this e-mail. If you have any questions or concerns, please contact the Swedish mission abroad where you have submitted your application or view the Frequently Asked Questions.

کد کاربری و رمز عبور اتصال به سیستم درخواست روادید آنلاین سوئد برای شما ارسال می شود که باید بر روی لینک اپلیکیشن برای ویزا کلیک کنید. توجه داشته باشید که وقتی شما وارد صفحه مربوطه می شوید، از شما خواسته می شود تا رمز عبور را تغییر دهید. در انتخاب رمز عبور جدید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

Make your password 6 characters long or more 
Use mixed case letters (upper and lower case) 
Use more than one digit
Use more than one special character (!,@,#,$,%,^,&,*,?,_,~)

پس از ورود کد کاربری و رمز عبور جدید، صفحه ای به شکل زیر به صورت pop-up باز می شود.

روادید سوئد

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، نام کاربری شما در سمت راست بالای تصویر نمایش داده شده است. برای تکمیل فرآیند درخواست آنلاین روادید سوئد، می بایست ۷ قسمت را تکمیل کنید.

بخش اول مربوط به مدت اقامت درخواستی شما در سوئد است.

در گزینه اول، باید هدف سفر را در بخش MAINPURPOSE OF THE JOURNEY تعیین کنید.

در گزینه دوم، نام سفارت سوئد در تهران را در بخش your application will be processed انتخاب کنید.

در گزینه سوم، اگر هدف دیگری برای سفر دارید، در بخش other purpose of journey مشخص کنید.

در گزینه چهارم، تاریخ عزیمت به سوئد arrival time را به روز و ماه و سال مشخص کنید.

در گزینه پینجم، تازیخ خروج از سوئد departure time را مشخص کنید.

البته این فرم به صورت کامل در زیر نشان داده شده است که باید اطلاعات لازم را تکمیل کنید.

روادید سوئد

وقتی تعداد روز ها و هم چنین تعداد دفعات مورد نیاز برای ورود به منطقه شنگن را مشخص کردید،‌نام کشوری که برای نخستین ورود به منطقه شنگن در نظر دارید را در بخش member state of the entry وارد کنید. اگر ابتدا قصد دارید به یکی از فرودگاه های این کشور بروید، نام SWEDEN را برگزینید. اگر بیش از سوئد قصد دارید به جاهای دیگر اروپا نیز سفر کنید، از بخش ADD استفاده کنید.

پس از آن که اطلاعات فوق را تکمیل کردید، گزینه next  را کلیک کنید. به صفحه زیر هدایت می شوید.

روادید سوئد

در این قسمت باید اطلاعات هویتی خود را شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد میلادی، نام پدر، ملیت، مکان تولد و کشور مربوط را وارد کنید و سپس دز پایین صفحه، گزینه next را وارد کنید.

اکنون اطلاعات شخصی که در سوئد قصد بازدید دارید را وارد کنید.

روادید سوئد

اگر شما دارای خانواده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارید، باید گزینه yes را کلیک کنید. اگر پاسخ شما منفی است، نیازی به تکمیل این فرم ندارید. وقتی دکمه next را کلیک می کنید، شما را به صفحه پایین راهنمایی می کند.

روادید سوئد

در این صفحه از شما می خواهد تا اطلاعات شغلی و تحصیلاتی را وارد کنید و اگر جایی کار می کنید، آدرس کارفرما را نیز وارد کنید. در ورود این اطلاعات دقت کنید که احتمال راستی آزمایی آن بسیار است.

در قسمت بعدی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، اطلاعات گذرنامه را باید وارد کنید.

روادید سوئد

در این قسمت، نوع گذرنامه، تاریخ صدور، میزان اعتبار را به دقت وارد کنید.

در قسمت attachments می بایست کلیه مدارکی که برای درخواست روادید ارائه می کنید را ضمیمه نمایید. پس از ضمیمه مدارک از شما در فرمی میخواهند که اطلاعات مستر کارت و ویزا را ارائه کنید.

توصیه می کنیم که برای تسریع در روند صدور روادید و درخواست وقت(appointment time)  که از طریق درخواست آنلاین و پرداخت الکترونیکی ارزی سریع تر انجام می شود، از این سیستم که راهنمای گام به گام آن در بالا ارائه شد استفاده کنید.

چند نکته برای درخواست روادید گردشگری سوئد

1-مدارکی که در سایت سفارت سوئد برای درخواست روادید گردشگری ارائه می کنید، می بایست اسکن کامل و رنگی باشد و اصل مدارک را نیز در روز مصاحبه با خود به همراه ببرید.

2-توجه داشته باشید که در زمانی که فرم آنلاین را تکمیل می کنید، در صورتی که بیش از نیم ساعت هیچ فرآیندی را بر روی سایت انجام دهید، بخاطر مسائل امنیتی، logout شده و دوباره با به سیستم log in کنید.

3-امکان ویرایش اطلاعات وارد شده در سایت وجود دارد.

4-در صورتی که برای سفر به سوئد، فردی از شما برای دیدار دعوت کرده است، اسکن فرم personbevis را نیز ضمیمه بخش attachment کنید و اصل یا پرینت آن را نیز در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

5-برای اطمینان بیشتر، از دعوت کننده بخواهید تا IDKORT خود را نیز به همراه فرم پرشون بویس برای شما ارسال کند تا امکان بررسی هویت فرد برای سفارت سوئد در تهران راحت باشد.

6-در هنگام تکمیل آنلاین فرم، نیاز دارید تا personnummer ۸ رقمی شهروند سوئد که شما را دعوت کرده است، در فرم وارد کنید. این اطلاعات را نیز هنگام ورود اطلاعات در اختیار داشته باشید.

7-اگر در حین پر کردن فرم با مشکلی مواجه شدید. از طریق سایت سفارت سوئد در تهران، پرسش های خود را مطرح کنید.

8-سفارت سوئد در تهران هیچ نمایندگی حقیقی یا حقوقی ندارد. بنابراین برای درخواست روادید و پر کردن فرم های آنلاین، با همین راهنمای ارائه شده می توانید کارهای لازم را انجام داده و از خدمات پرداخت ارزی ما نیز بهره بگیرید.

9-اگر روادید شما به هر دلیلی رد شد، درخواست اعتراض خود را بر اساس اطلاعاتی که در این بخش ارائه شده است، به سفارت تحویل دهید. تلاش کنید در فرم اعتراض، دلیل ورود و خروج و سفر به سوئد را مجددا تشریح کرده و سپس مدارکی که در روز مصاحبه به سفارت نداده اید را این بار به مدارک اعتراضی اضافه کنید. در صورتی که سند مالکیت مسکن دارید یا گواهی شغلی یا بیمه تامین اجتماعی در اختیار دارید، ترجمه رسمی ان را نیز ضمیمه فرم اعتراض کنید.

10-بدانید که سفارت خانه های شنگن در تهران، دلایلی برای اثبات و راستی آزمایی ادعای شما مبنی بر ترک شنگن پس از پایان زمان روادید نیاز دارند. این دلایل می تواند گواهی شغلی،‌ سند مالکیت زمین و مسکن و هر چیز دیگری باشد که نشان می دهد شما به واسطه آن، می بایست به کشور بازگردید. به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

<