Login
      

{{welcomeText}}

04135595334/ 09145048142 هفت روز هفته، 8 صبح تا 12 شب
نوع ارز
مبلغ قابل پرداخت با محاسبه 7 درصد کارمزد و 4 درصد کارمزد تبدیل واحد بین بانکی
{{(result == null?'':result) + (result==null ?'' :' تومان' )}}

درخواست آنلاین روادید استرالیا در تهران

درخواست آنلاین روادید استرالیا در تهران

Image result for australia visa

استرالیا یکی از کشور های قاره اقیانوسیه محسوب می شود که در چند دهه اخیر، یکی از مقصد های تحصیل و مهاجرت مردم جهان به خصوص ایرانیان بوده است. گفتار امروز سرویس وبلاگ پرتال پرداخت الکترونیک تبریز ویزا  را به راهنمای عملی درخواست اینترنتی روادید استرالیا اختصاص داده ایم . با ما همراه باشید.

ویزای استرالیا

سرویس وبلاگ سایت در طول هفته، مطالب متنوعی را در عرصه فرصت های تحصیلی، بورسیه، بانکداری مجازی، فناوری اطلاعات ایرانی و هم چنین آشنایی با شیوه های ثبت نام در آزمون های بین المللی در اختیار مشتریان گرامی سایت قرار می دهد. سعی و اهتمام این سرویس، آموزش و اطلاع رسانی مهم ترین موضوعاتی است که مخاطبان گرامی در جهت استفاده از خدمات پرداختی پیمنت ۲۴، ‌همواره با آن رو به رو هستند.

سلسله مطالب معرفی فرصت های گسترده تحصیل و بورسیه در خارج از کشور، که از چند ماه پیش آغاز شده است، هم چنان ادامه خواهد یافت و قصد داریم در طول ماه، روز هایی را به معرفی راهنمای عملی ثبت نام و اقدام برای امور مهاجرتی و درخواست روادید کشور هایی که با استقبال ایرانیان همراه است، اختصاص دهیم. استرالیا، نیوزلند، انگلیس، کشورهای عضو پیمان شنگن و هم چنین کانادا، از جمله مقصد های اصلی تحصیلی و مهاجرت  ایرانیان در چند دهه اخیر بوده و سرویس وبلاگ می کوشد تا راهنمای عملی و آسان اپلای برای موارد فوق الذکر را به مخاطبان محترم ارائه کند.

همان طور که می دانید، اکنون با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و هم چنین تقویت دولت الکترونیک (E-GOVERNMENT) در سراسر جهان، دولت ها برای ارتقای پرستیژ سایبر دیپلماسی (CYBER DIPLOMACY) خود، به رویکردهای آی تی مدار (ICT based) روی  آورده و بسیاری از فرآیند های اداری خود را چه برای شهروندان و چه برای متقاضیان بین المللی، الکترونیکی کرده اند. فرآیندهای دیجیتالی که در دنیا رخ داده، خیلی چیز ها را الکترونیکی کرده است.

یکی از این موارد، امور تحصیلی، بورسیه، مهاجرت و اقامت است که پیش تر از طریق فرم های مکتوب و پست و داستان های مربوطه صورت می گرفت و البته مشکلات خاص خود را به دنبال داشت، اما امروزه از طریق دنیای صفر و یک های تور جهان گستر (www)، می توانیم خیلی از عملکردهای را برای فرآیند های تحصیل و مهاجرت، اینترنتی انجام دهیم.

شما برای هر اقدامی در سطح جهان و ارتباط با هر موسسه و سازمانی بین المللی، از طریق پرتال های اینترنت به خوبی قادر خواهید بود که نیازهای اطلاعاتی خود را برآورد کنید. تنها مساله ای که پیش روی شما است،‌تسلط به زبان انگلیسی و سواد رسانه ای است. سواد رسانه ای، چیزی نیست که در دانشگاه و مدرسه به کسی آموزش دهند و برایش مدرک تحصیلی صادر شود.

سواد رسانه ای در واقع مجموع قابلیت ها و تسلط بر ابزارهای فناورانه است که سبب می شود تا شما از دهکده جهانی اینترنت، برای پاسخ گویی به نیاز های اطلاعاتی خود استفاده کنید. برای برخی ها سواد رسانه ای و درک بازار آن قدر گسترش پیدا می کنید که اپلیکیشن جادویی اینستاگرام را تولید می کنند و ۱ میلیارد بار دانلود می شود، برای برخی هم سواد رسانه ای آن قدری است که بتوانند کارهای اداری خود را بدون مراجعه،‌ بصورت اینترنتی هدایت کنند.

یکی از کارهایی که به صورت اینترنتی به خوبی می توان انجام داد، امور مهاجرتی و درخواست روادید کشور های مختلف جهان است. اکنون اکثر سفارت خانه های در سراسر دنیا، دارای پرتال اینترنتی چند زبانه هستند تا متقاضیان سفر به کشور های گوناگون، بتوانند در کشور خود و از طریق درگاه های تعبیه شده، درخواست های خود را وارد و سپس نسبت به درخواست روادید و دعوت به روز مصاحبه در صورت نیاز، اقدام کنند.

سفارت استرالیا در تهران نیز مدت مدیدی است که به واسطه هجوم ده ها هزار ایرانی مشتاق به تحصیل و مهاجرت و زندگی در این کشور، درگاهی را اختصاص داده تا متقاضیان نیازی به مراجعه حضوری به سفارت این کشور در میدان آرژانتین تهران نداشته باشند و به راحتی قادر به انجام امور مربوطه به صورت آنلاین باشد.

پس اگر قصد دارید برای روادید استرالیا به هر منظوری استفاده کنید، ابتدا راهنمای زیر که راهنمای استفاده از سایت سفارت این کشور در ایران است را مطالعه کنید.

سایت سفارت استرالیا

ویزای استرالیا

(تصویر ایندکس سایت سفارت استرالیا در تهران)

سایت سفارت استرالیا در تهران در نشانی اینترنتی به آدرس  http://iran.embassy.gov.au قرار دارد. هر نشانی به جز این نشانی، پرتال رسمی سفارت این کشور در ایران نخواهد بود. این سایت به زبان انگلیسی، به راحتی همه نیازهای اطلاعاتی متقاضیان را پوشش داده و در واقع با مطالعه کامل و دقیق و با حوصله این پرتال، می توان برای انجام امور مهاجرتی و تحصیلی و درخواست روادید اقدام کرد.

سفارت استرالیا در تهران، اخیرا در شبکه محبوب اینستاگرام نیز صفحه ای رسمی راه اندازی کرده که در نشانی اینترنتی به آدرس https://www.instagram.com/australiainiran در دسترس است و البته برای کارهای روادید و مهاجرت و این گونه مسایل کاربرد ندارد اما بعضا اخبار سفارت را بازگو می کند. اگر شما هزاران صفحه را در اینستاگرام فالوو کردید و علاقمند به سفر به این کشور هستید، فالوو کردن این صفحه که اتفاقا follower زیادی هم ندارد، خالی از لطف نیست!

ویزای استرالیا

(تصویر صفحه رسمی سفارت استرالیا در تهران در اینستاگرام)

سایت سفارت استرالیا از ۷ بخش اصلی و ده ها بخش فرعی تشکیل شده است که ابتدا درباره بخش های اصلی صحبت می کنیم:

۱-بخش درباره ما: جایی که شما درباره سفارت استرالیا در تهران، روابط توسعه ای اقتصادی، فرصت های استخدامی و هم  چنین روابط استرالیا با جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات مفصلی را دریافت خواهید کرد.

۲-بخش استرالیایی ها: این بخش مربوط به استرالیایی های مقیم تهران است.

۳-بخش روادید: این بخش اطلاعات کاملی درباره اخذ روادید استرالیا، سفر به استرالیا، انجام امور تجاری در استرالیا، تحصیل در استرالیا و مسائل محافظت مرزی را در بر می گیرد که مخاطبان زیادی دارد.

۴-بخش بازدید استرالیا: جایی که در باره این سرزمین ۷ میلیون کیلومتر مربعی با ۲۲ میلیون جمعیت می توان اطلاعات خوبی دریافت کرد.

۵-بخش رویداد ها: جایی که درباره رویداد های این سفارت و رویداد های ملی استرالیا اطلاعات خوبی ارائه شده است.

۶-بخش خبری: جایی که آخرین خبر ها از تغییرات فرآیند صدور روادید و تغییرات نرخ ها و مسایل مربوط به سفارت اطلاع رسانی می شود.

۷-بخش ارتباطی: فرم آنلاین و هم چنین آدرس و شماره تماس ارتباط با سفارت استرالیا در تهران.

یکی از مهم ترین بخش هایی که ما با آن کار داریم، بخش روادید است.

ویزای استرالیا

(تصویر منوی بخش روادید در سایت سفارت استرالیا در تهران)

برای ورود به بخش روادید، از این لینک استفاده کنید. اگر هدف شما برای درخواست روادید، تحصیل و امور تجاری نیست و قصد دارید کارهای مهاجرتی و اقامتی را هم دنبال کنید، سفارت استرالیا درتهران پیشنهاد کرده است که شهروندان ایرانی به نشانی اینترنتی به آدرس http://www.border.gov.au مراجعه کنند.

ویزای استرالیا

(تصویر ایندکس سایت اینترنتی رسمی اداره مهاجرت استرالیا)

همان طور که در شکل فوق ملاحظه می کنید، کلیه کارهای اقامتی و مهاجرتی به این کشور در عرصه های گوناگون اعم از کارگر فصلی، مهاجرت موقت، مهاجرت نیروی متخصص (skilled workers)  و مسائل مرتبط از طریق این پرتال صورت می گیرد که در آینده نزدیک به معرفی دقیق آن خواهیم پرداخت.

اکنون همه متقاضیان درخواست روادید استرالیا، می بایستی درخواست های خود را به صورت آنلاین وارد کرده و از اول جولای ۲۰۱۶ میلادی نیز کلیه دانشجویانی که پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا دریافت کرده اند، می بایست درخواست های صدور روادید خودرا به صورت اینترنتی ارائه کنند.

همه کسانی که می خواهند درخواست روادید اینترنتی ارائه کنند، می بایست از طریق وب سایت مربوطه که در نشانی http://www.border.gov.au/immiaccount  قرار دارد، درخواست خود را ارائه کرده و ابتدا، کد کاربری موسوم به ImmiAccount دریافت کنند. یعنی  اول شما باید در سایت فوق الذکر، ثبت نام کرده و پروفایلی برای خود دست و پا کنید و بر اساس کد کاربری و رمز عبور، نسبت به ورود اطلاعات و ضمیمه کردن مدارک خود اقدام کنید.

ویزای استرالیا

(تصویر صفحه ایجاد کد کاربری در بخش درخواست روادید سفارت استرالیا در تهران)

اگر شما هم چنان نمی دانید که برای چه نوع روادیدی قصد دارید از سفارت استرالیا در تهران استفاده کنید، توصیه می کنیم به این لینک مراجعه کنید. این لینک در واقع راهنمای visa finder بوده و شما را با انواع و اقسام روادید استرالیا آشنا می کند.

ویزای استرالیا

(تصویر صفحه پیدا کردن روادید مورد نظر در سفارت استرالیا در تهران)

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، اگر نمی دانید چه نوع روادیدی برای شما برای ورود به استرالیا مناسب است، توصیه می کنیم فرم ۷ قسمتی بالا را تکمیل کنید. شما از ایران اپلای می کنید، نوع گذرنامه شما ایرانی است و هدف سفر هم باید مشخص کنید که معمولا یا درس یا مهاجرت یا گردشگری است. سن را نیز تعیین کنید. طول مدت اقامت هم از ۷۲ ساعت تا ۱ سال قابل تعیین است. اگر همراه هم با خود می آورید، در قسمت allow me to bring مشخص کنید. با کلیک بر روی گزینه find a visa، بهترین روادیدی که برای سفر شما در دسترس خواهد بود، معرفی می شود.

ایجاد پروفایل

همان طور که گفتیم برای درخواست روادید اینترنتی در سایت سفارت استرالیا در تهران، می بایست کد کاربری و رمز عبور داشت و به همین خاطر از طریق سامانه ای می اکانت این کار انجام می شود. همان طور که در سایت توضیح داده شده است، در صورتی که در استفاده از این سامانه با مشکلی برخورد کردید، به این بخش مراجعه کرده تا راهنمایی فنی دریافت کنید.

در واقع ImmiAccount کنسول ارائه خدمات آنلاین دولت استرالیا بوده و می توان کار های مختلفی را با آن انجام داد.

که به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

 • دسترسی به خدمات اعلام وضعیت پزشکی (Health Declaration)
 • ویرایش پروفایل در هر زمان مورد نیاز
 • اپلای برای یک روادید یا درخواست اقامت دائمی استرالیا
 • ضمیمه کردن مدارک جهت درخواست روادید مختلف استرالیا
 • استفاده از سیستم پاسخ گویی آنلاین برای خدمات بهداشتی و پزشکی متقاضیان سفر به این کشور
 • بررسی فرآیند دریافت، ارزیابی و اعلام نتیجه درخواست روادید متقاضیان به صورت آنلاین
 • به روز رسانی اطلاعات مورد نیاز که از سوی آفیسر سفارت به متقاضی اعلام می شود.
 • دسترسی به سامانه شفاف سنجی روادید مخصوص سازمان ها.

در واقع ۲ نوع ImmiACCOUNT در دسترس متقاضیان اپلای روادید در سفارت استرالیا در تهران قرار دارد :

یکی اکانت های فردی(INDIVIDUAL)  است که برای اشخاص ارائه می شود .

دیگری اکانت های سازمانی (ORGANIZATION)  که برای موسسات درخواست کننده روادید کاربر دارد.

برای شما، استفاده از اکانت فردی ای می اکانت کفایت می کند. به این منظور، بر روی گزینه Login to ImmiAccount کلیک کرده و صفحه زیر برای شما باز می شود.

ویزای استرالیا

(تصویر صفحه افتتاح ای می اکانت برای درخواست روادید از طریق سفارت استرالیا در تهران)

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در این صفحه، از شما خواسته می شود تا کد کاربری و رمز عبور پیشنهادی خود را در صورتی که ای می اکانت گرفته اید، وارد کرده تا به سیستم دسترسی پیدا کنید. برای شما که تازه قصد دارید ای می اکانت بگیرید، می بایست روی گزینه create an ImmiAccount کلیک کنید.

پس از کلیک کردن بر روی این گزینه،‌ صفحه ای به شکل زیر باز می شود.

ویزای استرالیا

(تصویر ورود اطلاعات برای افتتاح ای می اکانت جهت درخواست روادید در سایت سفارت استرالیا در تهران)

همه فیلد های ستاره دار می بایستی پر شود. همان طور که در تصویر فوق ملاحظه می کنید، فرمی ارائه شده که باید اطلاعات هویتی خود را بر اساس آن چه در گذرنامه ذکر شده است، قید کنید. نام و نام خانوادگی، تلفن، شماره موبایل، نشانی پست الکترونیک معتبر و هم چنین ورود مجدد پست الکترونیک معتبر از بخش های مربوط است. پس از ورود اطلاعات، گزینه continue که سمت راست پایین صفحه قرار دارد را کلیک کنید.

پس از ورود اطلاعات، صفحه زیر برای شما باز می شود که از شما می خواهد به پرسش های مختلفی پاسخ دهید. این جا باید کمی حوصله کنید و اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، از یک مشاور امین استفاده کنید.

ویزای استرالیا

(بخش دوم مربوط به ایجاد پروفایل جهت درخواست روادید از طریق سفارت استرالیا در تهران)

سوالات خصوصی یا secret questions‌ در این قسمت از شما پرسیده می شود که باید به آن پاسخ دهید. حتما باید پاسخ هایی که می دهید در خاطر شما باشد که اگر رمز عبور یا کد کاربری را فراموش کردید، ‌بتوان از طریق رجوع به این بخش، به پروفایل ImmiAccount دسترسی داشته باشید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، سوال اول را وقتی کلیک کنید، منویی حاوی ده ها پرسش ارائه می شود که باید یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

ویزای استرالیا

مثلا پرسش اول این است که نام دوست صمیمی دوران کودکی شما چیست؟ یا سوال دوم این است که نام حیوان خانگی شما چیست؟ یا نام کتاب کودکی مورد علاقه شما چه بود؟ . .

پرسشی را انتخاب کنید که اگر ۱۰ سال دیگه از شما پاسخ آن را بخواهند، بدون مکث، پاسخ را ارائه کنید.

به ۵ پرسش باید پس از انتخاب، پاسخ کوتاه بدهید. سپس کمی صفحه را پایین اورده و بخش login details بروید. در این بخش بایستی رمز عبور خود را انتخاب کنید.

ویزای استرالیا

Password must be a minimum of nine (9) characters and include at least one (1) character from three (3) of the four (4) groups below:

 • lower-case characters (a-z)
 • upper-case characters (A-Z)
 • digits (0-9)
 • punctuation and special characters (~`!@#$%^&*()_+=-{}\,.?/)

همان طور که مشاهده می کنید، رمز عبور برای ایجاد پروفیل در ImmiAccount می بایست، حداقل ۹ کاراکتر بوده باشد و یک کارکتر کوچک، یک کارکتر بزرگ و شامل  ۱ عدد  و یکی از کارکترهای خاص بالا را نیز شامل شود.

پس از مشخص کردن رمز عبور، از شما درخواست می شود بخش TERAMS & CONDITIONS را ملاحظه کرده و سپس مربع کناری را کلیک کنید. با این کار شما اعلام می کنید که کلیه اطلاعاتی که در سیستم وارد می کنید، مطابق با واقعیت بوده و هر جا سفارت استرالیا متوجه شد که در ورود اطلاعات کاستی و نقض و اعلام خلاف واقع صورت گرفته، طبق قانون با شما برخورد شود.

پس از ورود گزینه امنیتی عددی، گزینه SUBMIT را فشار دهید.

لودینگ صفحه زمان بر است و باید کمی تامل کنید.

اگر اکانت شما به طور موفقیت آمیزی ثبت شود، پیام زیر برای شما ارائه خواهد شد.

 • Your account has successfully been created.
 • An email will be sent to the email address you provided, with your username and to confirm your email address. If you do not confirm your email address you will not be able to:   • Retrieve a forgotten username   • Reset your password   • Receive account notifications. It is important that you do this as you may end up locked out of your account, which could delay your application or result in you missing important deadlines.
 • Please see information below for issues currently impacting some users: ATTACHMENTS PRIOR TO PAYMENT FOR CITIZENSHIP APPLICATIONS We are aware that there is currently an issue with attaching PDF documents to citizenship applications. While the issue is being resolved, please save each document as a JPG file to your desktop and attach the JPG file to the application.

وقتی اکانت شما ایجاد شد، پست الکترونیک رسمی از طرف سفارت استرالیا در تهران برای شما ارسال می شود که از شما می خواهد تا از طریق کد کاربری و رمز عبور وارد سیستم شده و مدارک مورد نیاز را بر اساس نوع روادید درخواستی ارائه کنید. همان طور که در متن بالا ملاحظه می کنید،‌ مدتی است که ضمیمه کردن مدارک PDF در سایت سفارت با مشکل روبرو است و شما می توانید به جای آن از فرمت JPG استفاده کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت پیام زیر است:

PAYMENT ISSUES Some users have reported issues when attempting to pay for a visa application. If you enter your credit card details and press submit, but your application does not lodge and your credit card details are erased from the screen please clear your internet browser history/cache and try again.

در صورتی که برای پرداخت هزینه های APPLICATION  خود، اطلاعات کارت اعتباری را وارد کرده و به طور خودکار این اطلاعات پاک شد، کافی است، مرورگر خودرا به روز رسانی کرده و آن را از CACHE خالی کنید. گاهی اوقات لاج شدن اطلاعات CREDIT CARD ها با مشکل رو به رو می شود.

وقتی صفحه ای که تایید دریافت اطلاعات کد کاربری و رمز عبور شما ظاهر شد را ملاجظه کردید، گزینه continue‌ پایین صفحه را کلیک کنید. صفحه زیر ظاهر می شود.

ویزای استرالیا

(صفحه ورود به ای می اکانت)

در این قسمت، می گوید نام کاربری وارد شده ( در این جا: Ali)، آماده است که new application داشته باشد و پرداخت های خود را مدیریت کند. اگر قبلا اپلیکیشنی پر کرده باشید، در این جا نشان داده می شود.

پس از آن که بر روی گزینه NEW APPLICATION کلیک کنید. صفحه زیر باز می شود.

ویزای استرالیا

در این صفحه که ۱۰ صفحه مشابه دیگر هم دارد، سوالاتی درباره شیوه سفر و دلیل سفر ومسائلی از این دست پرسیده خواهد شد. ۱۰ گروه اپلیکیشنی وجود دارد که شما باید یکی را بر اساس هدف سفر انتخاب کنید. این گروه های ۱۰ گانه عبارتند از:

خدمه پروازی یا دریایی/اقامت دائم/خانوادگی/پزشکی/برگرداندن اقامت/مهاجرت تخصصی/دانشجویی/کار موقت/گردش و کار و تعطیلات.

اگر بخش VISITOR را انتخاب کنید، صفحه ای به صورت شکل زیر نمایش داده می شود:

ویزای استرالیا

به شما می  گوید که E VISITOR یا VISITOR VISA مد نظر است؟

در بخش EVISITOR، صفحه زیر نشان داده می شود که باید قسمت پذیرش شرایط را تایید کنید.

ویزای استرالیا

راحت ترین و سریع ترین راه درخواست روادید برای گردشگری در استرالیا، استفاده از سیستم Evisitor‌ است. اما برای ایرانیان صادق نیست. برای همین گزینه visitor visa 600 را انتخاب کنید که به محض کلیک، تصویر زیر نمایش داده می شود:

ویزای استرالیا

گزینه I HAVE READ AND AGREE TO THE TERMS AND CONSITIONS را کلیک کنید و سپس گزینه NEXT را کلیک کنید.

۱۸ سوال را باید پاسخ دهید. مثلا در صفحه دوم از شما می پرسد که آیا شما خارج از استرالیا هستید؟

ویزای استرالیا

وقتی شما به ۱۸ پرسش پاسخ دهید، در واقع اپلیکیشن شما تکمیل می شود. حالا می توانید به منوی اصلی از طریق go my account‌وارد شوید. اکنون چون پروفایلی تشکیل داده اید، پروفایل شما به این صورت خواهد بود.

رفرنس نامبر مشخص می کند که کد اپلیکیشن شما چیست و برای ارتباطات بعدی به سفارت این reference number بسیار اهمیت دارد. نوع اپلیکیشن شما مشخص است که visitor است. نام شما که این جا ali‌ انتخاب شده است. آخرین تاریخ به روز رسانی نیز در بخش last updated مشخص می شود.

برای انجام مراحل روادید، بایستی پرداخت ارزی داشته باشید. برای این کار به بخش manage paymnet‌ مراجعه کنید.

اگر گزینه را کلیک کردید و صفحه ای باز نشد، در تنظیمات مرور گر خود، گزینه block pop-up را حذف کنید. سپس تصویر زیر به نمایش در می آید.

 • در صفحه ۱۷، پرسش های زیر مطرح می شود که باید به همه پاسخ منفی بدهید!
 • مثلا از شما می پرسد که تا کنون در دادگاهی محکوم شده اید یا منتظر دریافت حکم دادگاه هستید؟مثلا از شما می پرسد تا تا کنون در کشوری، محکوم به حکمی از طریق خشونت بوده اید؟

Character declarations

This component requires a label

Has any applicant ever been charged with any offence that is currently awaiting legal action?

Has any applicant ever been charged with any offence that is currently awaiting legal action?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been convicted of an offence in any country (including any conviction which is now removed from official records)?

Has any applicant ever been convicted of an offence in any country (including any conviction which is now removed from official records)?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been the subject of an arrest warrant or Interpol notice?

Has any applicant ever been the subject of an arrest warrant or Interpol notice?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been found guilty of a sexually based offence involving a child (including where no conviction was recorded)?

Has any applicant ever been found guilty of a sexually based offence involving a child (including where no conviction was recorded)?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been named on a sex offender register?

Has any applicant ever been named on a sex offender register?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been acquitted of any offence on the grounds of unsoundness of mind or insanity?

Has any applicant ever been acquitted of any offence on the grounds of unsoundness of mind or insanity?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been found by a court not fit to plead?

Has any applicant ever been found by a court not fit to plead?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been directly or indirectly involved in, or associated with, activities which would represent a risk to national security in Australia or any other country?

Has any applicant ever been directly or indirectly involved in, or associated with, activities which would represent a risk to national security in Australia or any other country?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been charged with, or indicted for: genocide, war crimes, crimes against humanity, torture, slavery, or any other crime that is otherwise of a serious international concern?

Has any applicant ever been charged with, or indicted for: genocide, war crimes, crimes against humanity, torture, slavery, or any other crime that is otherwise of a serious international concern?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been associated with a person, group or organisation that has been or is involved in criminal conduct?

Has any applicant ever been associated with a person, group or organisation that has been or is involved in criminal conduct?

YesNo

This component requires a label

Has any applicant ever been associated with an organisation engaged in violence or engaged in acts of violence (including war, insurgency, freedom fighting, terrorism, protest) either overseas or in Australia?

Has any applicant ever been associated with an organisation engaged in violence or engaged in acts of violence (including war, insurgency, freedom fighting, terrorism, protest) either overseas or in Australia?

YesNo

Has any applicant ever served in a military force, police force, state sponsored / private militia or intelligence agency (including secret police)?

Has any applicant ever served in a military force, police force, state sponsored / private militia or intelligence agency (including secret police)?

YesNo

در صفحه ۱۸، پرسش های زیر از شما پرسیده می شود که اگر خلاف آن اثبات شود، در هر مرحله صدور روادید و یا حتی پس از ان، از ورود به شما به استرالیا ممانعت خواهد شد.

مثلا شما تایید می کنید که :

 • اطلاعات وارد شده در ۱۷ صفحه قبلی را قبول داشته و صحت اطلاعات را تایید می کنید.
 • همه اطلاعات وارد شده در ۱۷ صفحه قبلی بر اساس اطلاعات هویتی شما بوده است.
 • قبول می کنید که در هر مرحله از صدور روادید، خلاف ادعاهای مکتوب وارد شده شما در سیستم مشخص شود، از صدور روادید شما ممانعت به عمل خواهد آمد.

Giving false or misleading information is a serious offence.

The applicants declare that they:

Have read and understood the information provided to them in this application.

Have read and understood the information provided to them in this application.

YesNo

Have provided complete and correct information in every detail on this form, and on any attachments to it.

Have provided complete and correct information in every detail on this form, and on any attachments to it.

YesNo

Understand that if any fraudulent documents or false or misleading information has been provided with this application, or if any of the applicants fail to satisfy the Minister of their identity, the application may be refused and the applicant(s), and any member of their family unit, may become unable to be granted a visa for a specified period of time.

Understand that if any fraudulent documents or false or misleading information has been provided with this application, or if any of the applicants fail to satisfy the Minister of their identity, the application may be refused and the applicant(s), and any member of their family unit, may become unable to be granted a visa for a specified period of time.

YesNo

Understand that if documents are found to be fraudulent or information to be incorrect after the grant of a visa, the visa may subsequently be cancelled.

Understand that if documents are found to be fraudulent or information to be incorrect after the grant of a visa, the visa may subsequently be cancelled.

YesNo

Will inform the Department of Immigration and Border Protection in writing immediately as they become aware of a change in circumstances (including change of address) or if there is any change relating to information they have provided in or with this application, while it is being considered.

Will inform the Department of Immigration and Border Protection in writing immediately as they become aware of a change in circumstances (including change of address) or if there is any change relating to information they have provided in or with this application, while it is being considered.

YesNo

Have read the information contained in the Privacy Notice (Form 1442i).

Have read the information contained in the Privacy Notice (Form 1442i).

YesNo

Understand that the department may collect, use and disclose the applicant’s personal information (including biometric information and other sensitive information) as outlined in the Privacy Notice (Form 1442i).

Understand that the department may collect, use and disclose the applicant’s personal information (including biometric information and other sensitive information) as outlined in the Privacy Notice (Form 1442i).

YesNo

Understand that if a no further stay 8503 condition is imposed on this visa, it will limit the ability to remain in Australia beyond the authorised period of stay of the visa.

Understand that if a no further stay 8503 condition is imposed on this visa, it will limit the ability to remain in Australia beyond the authorised period of stay of the visa.

YesNo

Agree not to undertake study or training for more than three months.

Agree not to undertake study or training for more than three months.

YesNo

Agree to leave Australia on or before the expiry of the period of stay of the visa.

Agree to leave Australia on or before the expiry of the period of stay of the visa.

YesNo

Give consent to the collection of their fingerprints and facial image.

Give consent to the collection of their fingerprints and facial image.

YesNo

Understand that, if required to provide their fingerprints and facial image, the applicant’s fingerprints and facial image and biographical information held by the Department of Immigration and Border Protection may be given to Australian law enforcement agencies to help identify the applicant and determine eligibility for grant of the visa being applied for, and for law enforcement purposes.

Understand that, if required to provide their fingerprints and facial image, the applicant’s fingerprints and facial image and biographical information held by the Department of Immigration and Border Protection may be given to Australian law enforcement agencies to help identify the applicant and determine eligibility for grant of the visa being applied for, and for law enforcement purposes.

YesNo

Give consent to Australian law enforcement agencies disclosing the applicant’s biometric, biographical and criminal record information to the Department of Immigration and Border Protection to help identify the applicant, to determine eligibility for grant of a visa and for law enforcement purposes

پس از تکمیل ۱۸ صفحه، صفحه زیر برای شما نشان داده می شود.

ویزای استرالیا

صفحه بالا به شما اطلاع می دهد که خلاصه کلیه اطلاعات وارد شده را می بایست تایید کنید. آن را با دقت ملاحظه کنید. پس از ان کلید NEXT را فشار دهید. صفحه ای به صورت شکل زیر نمایش داده می شود.

ویزای استرالیا

باید مدارکی را ضمیمه درخواست روادید الکترونیکی کنید. مانند اسکن گذرنامه، تاریخچه سفر، گواهی بانکی، گواهی اقامتی و دارایی های مربوطه.

وقتی همه ۶ مدرک مورد نیاز را آپلود و ضمیمه پرونده خود کردید، صفحه زیر نمایش داده می شود.

ویزای استرالیا

این صفحه می گوید که اپلیکیشن شما اماده سابمیت نهایی است و برای پرداخت، گزینه submit now را کلیک کنید.

ویزای استرالیا

همان طور که می بینید،‌ در صفحه بالا از شما می خواهد تا نوع پرداخت را مشخص کنید تا اپلیکیشن شما برای بررسی، به سفارت استرالیا در تهران ارجاع شود. هزینه ثبت نام برای ویزای گردشگری، ۱۳۵ دلار کانادا خواهد بود.

ویزای استرالیا

وقتی گزینه debit card را انتخاب کنید، فرم بالا نمایش داده می شود که باید اطلاعات کارت اعتباری  را وارد کنید. اکنون می توانید از خدمات تبریز ویزا استفاده کنید.

اگر زمانی خواستید که مدارک ضمیمه شده به اپلیکیشن خود را تغییر بدهید به my profile رفته و سپس در بخش action، روی گزینه attachment کلیک کنید.

ویزای استرالیا

در بخش attach documents می توانید فایل های قبلی را ویرایش کنید. توجه داشته باشید که همه فایل ها می بایستی با اطلاعات درست و ترجمه شده باشد و آماده ارائه نسخه hard copy به سفارت در روز مصاحبه.

همه کارهای شما تا صدور روادید، در بخش Online Lodgment صورت میگیرد. تلاش کنید اطلاعات وارد شده در این بخش صحیح باشد.

امیدواریم سلسله مطالبی که درباره صدور روادید استرالیا در این گفتار ارائه شد، راهنمای عملی خوبی برای مشتاقان سفر  به کشور کانگوروها باشد.

اطلاعات سفارت استرالیا  در تهران

 • After lodgement
 • Email: immigration.tehran@dfat.gov.au
 • Telephone: +98 88724456 (08:30 – ۱۲:۰۰, Sunday to Thursday
 • Australian Embassy Tehran
 • Department of Immigration and Border Protection
  No 2 23rd Street
  Khaled Eslamboli Ave
  Tehran 1513934113, Iran
<