Login
      

{{welcomeText}}

04135595334/ 09145048142 هفت روز هفته، 8 صبح تا 12 شب
نوع ارز
مبلغ قابل پرداخت با محاسبه 7 درصد کارمزد و 4 درصد کارمزد تبدیل واحد بین بانکی
{{(result == null?'':result) + (result==null ?'' :' تومان' )}}

راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون TOEFL iBT

 

 

در صورتی که بخواهید علاوه بر 4 دانشگاه، نمره آزمون خود را به دانشگاه‌های دیگری نیز ارسال کنید، هزینه ریپورت به ازای هر دانشگاه اضافه، مبلغ 20 دلار است. پس از دریافت نمره آزمون که درخواست Report از طریق اکانت ETS شما قابل انجام است.

نمره آزمون تافل iBT یکی از مهمترین معیارهای بررسی پرونده یک متقاضی جهت اعطا یا عدم اعطای پذیرش به او می‌باشد. به همین دلیل در طی فرآیند بررسی پرونده پذیرش، لازم است نمره آزمون تافلiBT خود را در فرم Application دانشگاه وارد نمایید.
در این راستا دانشگاه‌ها، به عنوان سندی که تایید کننده نمره شما باشد، درخواست می‌کنند که نمره تافلiBT به صورت رسمی از طریق ETS نیز برای آن‌ها ارسال شود. به ارسال نمره آزمون تافلiBT توسط موسسه ETS برای دانشگاه اصطلاحاً گزارش نمره یا Score Report گفته می‌شود.

 

 

 

 

-ReportTOEFL-iBT

گزارش یا ریپورت نمره TOEFL-iBT دو نوع دارد. در نوع اول شما می‌توانید چهار دانشگاه برای ریپورت نمره را تا پیش از زمان آزمون، به سفارش ثبت نام آزمون اضافه کنید. در این حالت شما می‌توانید در هنگام ثبت نام آزمون، 4 دانشگاه را مشخص نمایید. همچنین می‌توانید این 4 دانشگاه را تا ساعت 10 شب قبل از آزمون تافل iBT نیز تغییر دهید یا اگر قبلاً اضافه نکرده اید آن را به سفارش خود اضافه کنید. در این حالت 4 گزارش رسمی نمره شما رایگان می‌باشد و هزینه ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. بدین ترتیب پس از مشخص شدن نمره آزمون شما که معمولاً بین 10 تا 12 روز به طول می انجامد، موسسه ETS به طور خودکار نمره شما را به چهار دانشگاه مربوطه به صورت رسمی گزارش می‌نماید.
اگر علاوه بر 4 دانشگاه رایگان، مایل به ریپورت نمره TOEFL-iBT به دانشگاه‌های دیگر نیز هستید، می‌توانید با پرداخت مبلغ ٢٠ دلار با مسترکارت یا ویزا‌کارت این کار را به انجام رسانید. روش انجام این کار در صفحه “راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون TOEFL-iBT” توضیح داده شده است. همچنین اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه اهمیت این آزمون دارید می‌توانید صفحه“ثبت نام آزمون تافل iBT” را مشاهده نمایید. از آن جا که ممکن است مسترکارت یا ویزاکارت نداشته باشید، می‌توانید با استفاده از دستورالعمل موجود در پایین این صفحه برای ریپورت نمره iBT خود اقدام نمایید.

نکاتی پیرامون گزارش (Report) نمره آزمون تافل iBT

 • رپیورت رسمی نمره تافل iBT معمولاً توسط ETS به صورت کاغذی انجام می‌شود. به این معنا که موسسه ETS یک نمره آزمون iBT را همراه با مشخصات و عکس بر روی یک کاغذ مخصوص چاپ نموده، آن را در داخل یک پاکت قرار داده و برای آدرس دانشگاه یا متقاضی ارسال می‌نماید. رسمیت گزارش نمره iBT یا Score Report از آن جا نشات می‌گیرد که این نامه حاوی نمره از سوی موسسه ETS به طور مستقیم برای دانشگاه ارسال می‌شود. البته دانشگاه‌هایی هم هستند که ریپورت نمره به آن‌ها به صورت الکترونیکی و از طریق ابزار آنلاینی که موسسه ETS در اختیار آن‌ها گذاشته است، انجام می‌شود ولی فهرست این دانشگاه‌ها به طور دقیق و رسمی اعلام نشده است.
 • مبلغ هزینه ریپورت نمره TOEFL-iBTبرای هر دانشگاه برابر با 20 دلار می‌باشد، به عنوان مثال هزینه ریپورت نمره آزمون به 3 دانشگاه برابر با 60 دلار می‌باشد.
 • پس از دریافت نمره تافل، فقط در صورتی امکان اعتراض به نمره iBT یا همان Rescore وجود دارد که در هنگام ثبت نام و پیش از تاریخ آزمون از امکان انتخاب چهار دانشگاه رایگان برای ریپورت نمره iBT استفاده نکرده باشید.
 • در صورتی که در هنگام ثبت نام آزمون گزینه “Online score report AND a paper copy mailed to you” را انتخاب نکرده باشید یا این که به هر دلیلی نمره آزمون را به صورت کاغذی در آدرس خود دریافت نکرده باشید، با استفاده از گزینه Send Additional Paper Score Report to Me و پرداخت 20 دلار دیگر می‌توانید درخواست دهید تا نسخه کاغذی نتیجه آزمون TOEFL-iBT به آدرس پستی شما ارسال شود..
 • طبق اعلام رسمی موسسه ETS، نمره تافل آی بی تی ریپورت شده ظرف 7 تا 10 روز توسط دانشگاه های داخل آمریکا دریافت می‌شود. این زمان در مورد سایر کشورها طبق اعلام رسمی این موسسه برابر با 4 تا 6 هفته است. همچنین تجربه ما نشان می‌دهد که نمره تافل iBT معمولا ظرف حداکثر یک هفته پس از ریپورت به دانشگاه‌های داخل آمریکا رسیده و بین 2 تا 3 هفته توسط دانشگاه‌ها در خارج از این کشور (کانادا، اروپا، استرالیا و سایر کشورها) دریافت می‌شود.
 • کسب اطلاع از دریافت نمره گزارش شده توسط دانشگاه مقصد از طریق ETS وجود ندارد، با این حال همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پس از ثبت درخواست ریپورت نمره تافلiBT اطلاعات زیر را مبنی بر ارسال موفقیت آمیز ریپورت در بخش Order Summary مشاهده خواهید کرد.
 • Processed : نشان دهنده تاریخ ارسال نمره توسط ETS
 • Estimated Shipping Date : بیانگر تاریخ تخمینی ETS برای رسیدن نمره به دانشگاه مقصد

 

ارسال نتیجه آزمون iBT برای دانشگاه ها، اداره های مهاجرت و … که به عنوان ریپورت شناخته می شود از طریق پنل کاربری متقاضی در سایت ETS امکان پذیر است. کلیه متقاضیان آزمون TOEFL iBT این امکان را دارند که نتیجه آزمون خود را به طور رایگان برای چهار دانشگاه مقصد که قصد اپلای در آن ها را دارند ارسال نمایند. در صورتی که قصد ارسال نتیجه آزمون برای بیش از چهار دانشگاه را دارید باید هزینه آن را که برابر 19 دلار است بپردازید. با هر بار پرداخت این مبلغ شما می توانید خودتان شخصا یک بار گزارش نمره را از طریق آدرسی که در اختیار ETS گذاشته اید دریافت نموده و یا یک بار نتیجه آزمون iBT خود را به یک موسسه، دانشگاه یا سازمان مورد نظرتان ارسال نمایید. در زمان ثبت درخواست ریپورت، شما هر تعداد دانشگاه، موسسه آموزشی یا اداری مهاجرتی که قصد دارید نتیجه آزمون TOEFL iBT خود را برای آنها بفرستید انتخاب می کنید و مبلغ مجموع آنها را یکباره پرداخت می نمایید. برای مثال در صورتیکه قصد دارید نتیجه آزمون خود را به هفت دانشگاه ارسال نمایید چهار گزارش رایگان و سه گزارش دیگر هر کدام جداگانه 19 و در مجموع معادل 57 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. در ادامه و در دو بخش مجزا راهنمای پرداخت رایگان و غیر رایگان آزمون تافل را مشاهده خواهید کرد.

ریپورت رایگان نمره آزمون TOEFL iBT

1
ورود به حساب کاربری. بدین منظور لازم است ابتدا از طریق صفحه اصلی سایت ETS با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید:

2
ورود به اطلاعات آزمونها از طریق پنل کاربری. در پنل کاربری روی view orders که از دو قسمت در دسترس است (کلیک بر روی هر کدام تفاوتی ندارد) کلیک نمایید:

3
انتخاب آزمون مورد نظر. بعد از کلیک روی view orders آزمون خود را مشاهده خواهید نمود. در پنجره جدید بر روی Order No کلیک نمایید:

4
ورود به بخش تغییرات. با کلیک روی Order No. صفحه Order Summary برای شما باز خواهد شد. شما در این صفحه به کلیه اطلاعات تراکنش ها و تغییرات در دریافت کنندگان ریپورت نمره آزمون iBT دسترسی دارید به این منظور روی Modify بخش (Score Recipient(s که در تصویر نشان داده شده است کلیک نمایید:

5
شروع فرایند ریپورت. در صفحه جدید بر روی Add Another Score Recipient کلیک نمایید:

6
جستجوی کد دانشگاه. در این مرحله شما می توانید با استفاده از Search Options سایت ETS که فیلد های آن را در تصویر ملاحظه میکنید، اطلاعات دانشگاه مقصد خود را بیابید. این اطلاعات بر اساس نام، کد و کشوری که دانشگاه مقصد در آن قرار دارد دسته بندی شده است. این مرحله به شما کمک می کند اطلاعاتی که در ادامه نیاز دارید قبلا اماده کنید. در صورتی که در مکاتبات با دانشگاه هایی که در آنها اپلای کرده اید اطلاعاتی مانند کد دانشگاه را دریافت نموده اید با کلیک بر روی Skip از این صفحه عبور کنید:

7
انتخاب دانشگاه مورد نظر. برای نمونه و همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است، با وارد کردن کد 0949 و کلیک بر روی گزینه Search اطلاعات مربوط به دانشگاه QUEENS University نمایش داده می شود و دکمه Select در کار دانشکده های دانشگاه نمایش داده می شود. در صورتی که دانشکده مورد نظر شما در این اطلاعات وجود دارد می توانید با Select آن درخواست ریپورت نمره را ادامه دهید:

8
انتخاب مقطع تحصیلی. در این مرحله می توانید از لیست کنار نام دانشگاه مقطع خود را انتخاب نمایید:

9
انتخاب گروه تحصیلی. سپس زیر گروه مود نظر خود را انتخاب نمایید. برای مثال کلیه رشته های مهندسی در قسمت Physical Sciences قابل دسترس است:

10
انتخاب رشته تحصیلی. در این مرحله رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایی. همانطور که مشاهده می کنید کد رشته نیز در کنار نام رشته قید شده است. پس از انتخاب رشته مورد نظر خود روی Continue کلیک نمایید.

11
دریافت رسید تغییرات. پس از اتمام مراحل به Order Summary منتقل می شوید و ریپورت ثبت شده خود را در بخش(Score Recipient(s به صورت Ordered مشاهده می کنید که به معنی ثبت موفقیت آمیز درخواست ریپورت نتیجه آزمون iBT است:

12
افزودن دانشگاه های بیشتر. برای اضافه کردن دانشگاه های بعدی به این لیست، کافیست با کلیک روی Modify بخش(Score Recipient(s و کلیک بر روی (Add Score Recipient(s، از مرحله 4 الی 11 تا ثبت کلیه دانشگاه های مورد نظر خود مراحل را تکرار نمایید.

ریپورت غیر رایگان نمره آزمون TOEFL iBT

1
ورود به حساب کاربری. همانند حالت قبل با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.
2
ورود به بخش اطلاعات پذیرندگان گزارش. در پنل کاربری خود بر روی گزینه Order Score Reports کلیک نمایید:

3
انتخاب سرویس های TOEFL. روی گزینه TOEFL Services کلیک نمایید:

4
انتخاب نوع سرویس ریپورت. در این مرحله دو انتخاب پیش رو دارید. چنانچه قصد دارید گزارش را برای یک دانشگاه بفرستید بر روی گزینه Send Additional Score Report(s) to Institutions را انتخاب نموده و در صورتیکه می خواهید خود شخصا گزارش آزمون تافل خود را دریافت نمایید روی گزینه Send Additional Paper Score Report to me را انتخاب کنید. اگر انتخاب شما گزینه دوم باشد مستقیما به مرحله پرداخت منتقل خواهید شد در غیر این صورت مراحل را ادامه دهید:

5
انتخاب آزمون. در لیست Test Dates آزمونی که قصد دارید نمره آن ارسال شود را انتخاب نمایید:
(پس از این مرحله برای ادامه، مراحل 6 الی آخر که برای ریپورت رایگان توضیح داده شد با مراحلی که برای ریپورت غیر رایگان طی می کنید کاملا مشابه است)

نکاتی پیرامون ریپوت نمره آزمون iBT.

 • هزینه ثبت نام اولیه آزمون شامل ریپورت نمره به چهار دانشگاه نیز می شود بنا بر این در ازای پرداخت هزینه آزمون به ETS برای این چهار ریپورت از شما مبلغی دریافت نمی شود.
 • از زمان ثبت درخواست ریپورت آزمونiBT تا دریافت نتیجه توسط دانشگاه حدود 10 روز کاری زمان لازم است.
 • دقت داشته باشید آخرین مهلت تغییرات ریپورت های ثبت شده تا ساعت 22:00 شب ماقبل آزمون خواهد بود با این حال توصیه کارشناسان تهران پرداخت به شما این است که در صورت تمایل به ثبت تغییرات با توجه به تعدد درخواست ها و مسائل خارج از پیش بینی حداقل 48 ساعت قبل از آزمون نسبت به ثبت تغییرات در دانشگاه های دریافت کننده اقدام نمایید.
<