Login
      

{{welcomeText}}

04135595334/ 09145048142 هفت روز هفته، 8 صبح تا 12 شب
نوع ارز
مبلغ قابل پرداخت با محاسبه 7 درصد کارمزد و 4 درصد کارمزد تبدیل واحد بین بانکی
{{(result == null?'':result) + (result==null ?'' :' تومان' )}}

GRE چیست !

Image result

راهنمای عملی ثبت نام در آزمون GRE

آزمون بین المللی ارزشیابی استعداد تحصیلی (GRE) یکی از مهم ترین آزمون ها برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به خصوص متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آمریکای شمالی به شمار می رود. گزارش امروز سرویس وبلاگ پرتال پرداخت الکترونیک پیمنت ۲۴، به ارائه راهنمای عملی ثبت نام در آزمون و مسائلی مهم در این باره اشاره می کند. با ما همراه باشید.

چند روز پیش درباره آن چه باید درباره آزمون GRE بدانیم، مطلب جامعی ارائه شد تا علاقمندان به این آزمون، درک درستی از آزمون، پرسش ها، ساختار نمره دهی و هم چنین نکات مهم برای گرفتن نمره حداکثر در آن را داشته باشند. در گفتار امروز، راهنمای عملی ثبت نام در آزمون ارائه می شود که برای برخی از مخاطبان، همواره با پرسش هایی همراه است.

سالانه صد ها هزار نفر در سراسر جهان برای شرکت در آزمون بین المللی GRE اقدام می کنند. این آزمون که اکنون در اکثر کشور های دنیا به صورت اینترنتی اجرا می شود، در ۱۰۰۰ مرکز و ۱۶۰ کشور به طور هفتگی برگزار می شود. در ایران نیز در چند سال اخیر، این آزمون به صورت کاغذی نیست و به صورت اینترنتی در سازمان سنجش آموزش کشور و سالن ویژه آزمون GRE برگزار می گردد و علاقمندان می توانند در فرصت های برگزاری آزمون که هر هفته می باشد، ثبت نام کرده و شرکت کنند.

پرتال پرداخت الکترونیک ارزی پیمنت ۲۴ نیز آمادگی دارد تا هزینه های ثبت نام و مدیریت امور ثبت نام و حتی درخواست صدور کارنامه مجدد عزیزان متقاضی شرکت در آزمون را انجام دهد.

آزمون gre

همان طور که در سلسله مطالب قبلی گفتیم، متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می بایست از نظر زبانی، در سطح خوبی برای تحصیل باشند. اکثر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را متقاضیان تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان تشکیل می دهند. این دسته از متقاضیان، در صورتی که زبان اصلی آن ها انگلیسی نباشد و در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل نکرده باشند، باید مدرکی دال بر آشنایی آن ها به زبان انگلیسی در سطح معیارهایی که دانشگاه هدف مشخص می کند، ارائه نماید. در واقع (English language proficiency) داوطلبان باید توسط واحد پذیرش (admission office) احراز شود. مدرک احراز صلاحیت زبان انگلیسی، از طریق مدارکی چون IELTS-TOEFL صورت می پذیرد.

برخی از دانشگاه  ها دنیا علاوه بر این دو مدرک، مدرک دیگری هم از متقاضی درخواست می کنند که مدرک GRE-GMAT از ان جمله هستند. تفاوت این دو مدرک با مدرک آیلتس و تافل آن است که مدرک آیلتس و تافل، تنها قابلیت سطح زبان عمومی داوطلبان را بر روی ۴ معیار (SKILL) خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن می سنجد، اما آزمون  GRE-GMAT، سطح زبان تخصصی داوطلبان تحصیل در دانشگاه ها را مورد ارزشیابی قرار می دهد و برای همین، داوطلبان باید به سوالات ریاضی عمومی، درک مطلب تخصصی و هم چنین نگارش مقالات عمومی و استدلالی اقدام کنند.

در آزمون آیلتس و تافل، پرسش های ریاضی وجود ندارد و از داوطلب انتظار نمی رود که بر روی موضوعی، مقاله تحلیلی و استدلالی بنویسد. تفاوت های عمده ای بین آیلتس و تافل با جی آر ایی وجود دارد که هم به نوع ساختار و فرم سوالات و هم چنین به هدف برگزاری این آزمون ها مرتبط می شود که در مقالات قبل به آن اشاره شد.

اکثرا دانشگاه های کانادا و آمریکای شمالی و برخی از دانشگاه های اقیانوسیه و حتی اروپا که دوره دکترای اقتصاد و MBA را برگزار می کنند، از داوطلبان برای ارسال مدارک و اپلای، مدرک gre-gmat را درخواست می کنند و برای متقاضیان تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی در آسیا و اروپا، مدرک GRE-GMAT الزامی ندارد.

اما به هر حال اگر خواهان دریافت بورس تحصیلی در بهترین دانشگاه های آسیا و اروپا هستید، داشتن مدرک جی مت و جی آر ایی با نمره میانگین خوب، می تواند شانس پذیرش با بورس شما را افزایش دهد.

 

ثبت نام در آزمون GRE

برای ثبت نام در آزمون جی آر ایی، می بایست از طریق سایت رسمی این آزمون به نشانی ETS.ORG اقدام کنید. اگر به قسمت GRE در ایندکس این پرتال مراجعه کنید، صفحه زیر برای شما به نمایش در می آید. کلیه موارد مربوط به ثبت نام، پرداخت هزینه های ارزی و هم چنین مشاهده کارنامه و حتی درخواست صدور کارنامه جدید و حتی تغییر روز برگزاری آزمون را می بایست از طریق پروفایل شخصی که در این سایت ایجاد می کنید، انجام دهید.

آزمون gre

همان طور که در این پرتال نیز اشاره شده است، مدرک آزمون GRE یکی از معتبر ترین مدارکی است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ممتاز در سراسر جهان به دانشگاه ها ارائه می کنند تا شانس خود را برای پذیرش مخصوصا با بورس تحصیلی بیازمایند. فهرست دانشگاه هایی که در سراسر دنیا این مدرک را قبول دارند، در این بخش ارائه شده است. برای آشنایی با آزمون و مسائل مرتبط، می  توانید اپلیکیشن موبایل آن را نیز دانلود کنید.

برای آگاهی از بخش های مختلف آزمون و شیوه های طرح پرسش در این آزمون ۱۸۰ دقیقه ای، به این بخش مراجعه کنید.

 

مراکز برگزاری آزمون GRE

بخش خاصی در سایت به معرفی مرکز برگزاری آزمون جی ار ایی در سراسر جهان می پردازد. در این قسمت، شما قادر خواهید بود تا از مراکز برگزاری آزمون در کشور های مختلف و روز برگزاری آزمون و بررسی جا داشتن یا جا نداشتن برای ثبت نام اطلاع کسب کنید. به این موضوع توجه کنید که فاصله بین آزمون اول و دوم شما، باید حداقل ۳ هفته باشد و هر داوطلب می تواند سالانه ۵ بار در آزمون شرکت کند و بیش از آن مجاز نیستید.

اسامی کشور ها وسنترهای برگزاری آزمون در این قسمت در دسترس است.

آزمون gre

(تصویر بخش دسترسی به نام کشور های برگزاری آزمون جی آر ایی)

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در قسمت country، اسامی ۱۶۰ کشور برگزار کننده آزمون معرفی شده است. وقتی نام کشور iran را انتخاب کردید، به صفحه زیر منتقل می شوید.

آزمون gre

(تصویر بخش انتخاب نام شهر های ایران که محل برگزاری آزمون هستند)

شهر های آمل، اصفهان، شیراز، تهران، ارومیه و زنجان، ۶ سنتر اصلی برگزاری آزمون رسمی جی آر ایی در کشور هستند و جایابی آن ها به گونه ای است که شمال، جنوب، مرکز و غرب کشور را پوشش می دهد. بنابراین اگر قصد شرکت در آزمون را داشتید، تلاش کنید که در یکی از مراکز فوق الذکر در آزمون شرکت کنید و نیازی نیست که برای شرکت در آزمون به تهران مراجعه کرد.

آزمون جی آر ای

(تصویر بخش بررسی سنترهای ارائه دهنده آزمون جی آر  ایی)

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، اطلاعات مربوط به مراکز برگزاری آزمون و تاریخ برگزاری، در جداولی ارائه شده است. مثلا در تهران، سنتر برگزاری آزمون در ساختمام کریمخان سازمان سنجش و آموزش کشور قرار دارد که محیطی ایزوله برای برگزاری تخصصی آزمون جی آر ایی می باشد و امکانات رفاهی خوبی هم برای متقاضیان در ان تعبیه شده است. معمولا بازه زمانی ۴ ماهه برای شرکت در آزمون به داوطلب نشان داده می شود و در تصویر فوق نیز که بخشی از صفحه مربوطه است، امکان شرکت در آزمون از آگوست تا اکتبر ۲۰۱۶ در دسترس است.

در تاریخ هایی که امکان شرکت در آزمون برای داوطلبان مهیا نیست و اصطلاحا، صندلی ها رزرو شده است، با گزینه no seats available نشان داده می شود. این موضوع بیان گر این حقیقت است که در تاریخ مشخص شده و در سنتر معرفی شده، امکان ثبت نام وجود ندارد. تنها در تاریخ هایی که گزینه register now معرفی شده، داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

برای همین، به داوطلبان توصیه می شود که اگر در  تاریخ خاصی علاقمند به شرکت در آزمون هستید، هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام و رزرو اقدام کنید چرا که متقاضی شرکت در آزمون در سراسر کشور بسیار است.

اگر بر روی بخش ثبت نام کلیک کنید، به صفحه ای که در زیر نشان داده شده است ، منتقل می شوید.

GRE

(تصویر بخش ثبت نام در آزمون GRE)

برای ثبت نام در آزمون، می بایست در سایت رسمی ETS ثبت نام کنید و یک پروفایل در اختیار داشته باشید. برای این کار به قسمت SIGN UP بروید. توجه کنید که برای تشکیل پروفایل، می بایست کد کاربری و رمز عبور داشته باشید و حتما از یک نشانی پست الکترونیک معتبر نیز برخوردار باشید.

وقتی شما بر روی گزینه SIGN UP کلیک کنید، تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید.

GRE

(تصویر ساخت یک اکانت برای پروفایل داوطلب شرکت در آزمون GRE)

در صفحه CREATE YOUR GRE ACCOUNT، ۲۰ منو باید تکمیل شود. بخش های اول مربوط به نام و نام خانوادگی شما و تاریخ تولد است. حتما این چند قسمت اولیه را درست پر کنید. حتما این اطلاعات می بایست بر اساس اطلاعات گذرنامه شما باشد چرا که کارنامه بر اساس این اطلاعات صادر می شود و هم چنین حضور شما در روز آزمون هم بر اساس چک کردن گذرنامه با فرمی که اکنون پر می کنید صورت می پذیرد.

البته تغییر این اطلاعات پس از ساخت اکانت هم امکان پذیر خواهد بود. معرفی جنسیت، پست الکترونیک معتبر که CONFIRMATION EMAIL به این نشانی ارسال می شود در فرم می بایست ارائه شود. آدرس و شماره تلفن و نام شهر را نیز درست وارد کنید که برای تماس احتمالی با شما مشکلی وجود نداشته باشد.

وفتی شما فرم بالا را پر کردید و گزینه CONTINUE را کلیک کردید، به صفحه زیر راهنمایی می شوید.

جی آر ای

(تصویر صفحه تعیین کد کاربری و رمز عبور برای ساخت پروفایل در آزمون GRE)

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، این بخش از شما درخواست می کند تا برای ورود به پروفایل خود، کد کاربری و رمز عبور ایجاد کنید. کد کاربری شما می بایست بین ۶ تا ۱۶ کاراکتر باشد که می تواند یا اعداد یا حروف و یا تلفیقی از این دو باشد. رمز عبور شما می باید:

 • حداقل یک حرف کوچک مانند a  داشته باشد.
 • حداقل یک حرف بزرگ مانند Y داشته باشد.
 • حداقل یک عدد یا سمبلی مانند ۱ یا @ در آن وجود داشته باشد.
 • بین ۸ تا ۱۶ کاراکتر باشد.

کد کاربری و رمز عبور خود را پس از تعیین کردن، در جایی یادداشت کنید تا فراموش  نکنید. رمز عبور را می بایست ۲ بار وارد کنید. اگر زمانی رمز عبور خود را فراموش کردید، سیستم مانند بخش متداول در سایت های پست الکترونیک مانند یاهو و جی میل، از شما درخواست می کند تا به پرسشی که قبلا پاسخ دادید، دوباره پاسخ بدهید. برای همین، سوال SECURITY QUESTION را انتخاب کنید.

یکی از پرسش های بالا را انتخاب کنید. سوال اول این است که مثلا ، نام خیابانی که در آن جا بزرگ شده اید چیست؟ یا سوال دوم این است که رنگ نخستین خودرویی که داشتید چه بود؟ سوال سوم این است که اسم وسط نام پدر شما چیست؟

هر کدام از این ۱۲ سوال را دوست دارید انتخاب کنید و سعی کنید موردی را انتخاب کنید که هیچ گاه برای پاسخ به این پرسش، دچار سردرگمی نمی شوید. مثلا نام پدرتان را قطعا هیچ گاه فراموش نخواهید کرد!

پس از انتخاب SECUTIRY QUESTION و SECUTIRY ANSWER گزینه submit  را کلیک کنید.

پس از ان تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید.

آزمون gre

(تصویر صفحه تایید ساخت کد کاربری و رمز عبور برای ساخت پروفایل جهت شرکت در آزمون GRE)

وقتی ایجاد کد کاربری تمام شد، به این صفحه مراجعه کنید. این صفحه مدیریت پروفایل شما است واطلاعات مهمی در ان قرار دارد.

آزمون gre

(تصویر صفحه مدیریت اکانت داوطلب در سایت رسمی GRE جهت ثبت نام در آزمون)

همان طور که ملاحظه می کنید در بخش MY GRE HOME، نام کاربری شما که این جا به عنوان مثال  ali است نشان داده می شود. ۵ گزینه مهم در این قسمت وجود دارد که باید در اطلاع باشید:

۱- بخش register که برای ثبت نام در آزمون عمومی و هم چنین تخصصی (subject) در دسترس است. هم چنین برای استفاده از خدمات رایگان آموزشی سایت GRE  نیز می توانید به این بخش مراجعه کنید.

۲- بخش VIIEW/CHANGE/CANCEL REGISTRATION که برای تغییر اطلاعات پروفایل شما و هم چنین تغییر اطلاعات روز برگزاری آزمون استفاده می شود.

۳- در بخش scores می توانید نمره آزمون خود را در مشاهده کنید و هم چنین دسترسی برای ارائه درخواست ارسال کارنامه به دانشگاه های مختلف دنیا در این قسمت در دسترس خواهد بود.

۴- در بخش Quick Links می توانید به اطلاعات مربوط به آمادگی در آزمون، تاریخ و محل برگزاری آزمون، اطلاعات مربوط به شناسایی درروز آزمون و قوانین مربوطه و هم چنین اطلاعاتی مربوط به افراد با معلولیت های جسمی در روز آزمون دسترسی داشته باشید.

۵- در قسمت Manage profile می توانید کد کاربری و رمز عبور خود را تغییر دهید.

با ورود به بخش ثبت نام در آزمون جی آر ایی، به صفحه زیر منتقل می شوید.

آزمون gre

ایران را انتخاب می کنید و سپس تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.

آزمون gre

سپس در صفحه بعدی، نام شهر را انتخاب کنید.

آزمون gre

اکنون، می توانید بر اساس کشور و شهر محل برگزاری آزمون، تاریخ برگزاری آزمون را در صورتی که باز است، انتخاب کنید.

وقتی روی گزینه register now کلیک می کنید، شما به پروفایلتان که اطلاعات ثبت نامی را وارد کردید، ارجاع داده می شوید. نکته مهم، قسمت پایینی این پروفایل است.

در این قسمت، وضعیت تحصیلی خود را باید مشخص کنید. مثلا اگر مقطع لیسانس یا فوق لیسانس را به اتمام رسانده اید، بخش master’s degree را انتخاب نمایید. انتخاب این گزینه الزامی خواهد بود.

وقتی گزینه submit را کلیک کردید، به صفحه زیر هدایت می شوید.

GRE

در تصویر بالا مشخص می شود که شما در چه تاریخی و در چه شهر و کشوری قصد شرکت در آزمون را دارید.

آزمون Graduate Record Examination که به اختصار GRE نامیده می‌شود، توسط موسسه ETS برگزار شده و هدف از آن سنجش توانایی و معلومات فارغ التحصیلانی است که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاه‌های بین‌المللی هستند. با وجود آنکه طیف بسیار وسیعی از دانشگاه‌های بین‌المللی نتیجه آزمون GRE General را جهت درخواست اخذ پذیرش قبول می‌کنند، با این حال رشته‌هایی هم هستند که برای پذیرش در آن‌ها، دانشگاه سطح علمی شما را به زبان انگلیسی و صرفا در حیطه رشته تحصیلی‌تان می‌سنجد و داوطلبین جهت دریافت پذیرش در آن‌ها می‌بایست در آزمون GRE Subject شرکت نمایند.

برای کسب نتیجه مناسب در این آزمون لازم است علاوه بر داشتن مهارت در زبان انگلیسی، از دانش و احاطه خوبی نسبت به رشته تحصیلی خود نیز برخوردار باشید. بنابراین برای اخذ پذیرش، بررسی کنید که دانشگاه شما نمره GRE Subject را از شما درخواست می‌کند یا خیر. مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او می‌باشد.GRE_Subjectآزمون GRE Subject برای هشت رشته تحصیلی برگزار می‌شود که این رشته ها در ادامه نام برده شده است. شما می‌توانید با کلیک بر روی نام هر رشته، اطلاعات کاملی از قبیل تعداد سوالات، دروس امتحانی آزمون و درصد تعداد سوالات برای هر درس و همچنین فایل راهنما و تمرینی مربوط به آن رشته را مشاهده نمایید. این رشته‌ها عبارتند از: روانشناسی، فیزیک،ریاضی، زیست شناسی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات.

هزینه، زمان و نحوه برگزاری آزمون GRE subject

از تاریخ 5 ژانویه 2015 موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام نمایید، سپس امکان رجیستر آزمون از طریق لینک MyGRE فراهم خواهد شد.
آزمون GRE Subject سه بار در طول سال و در ماه های اکتبر، سپتامبر و آوریل به صورت کاغذی (Paper Based) برگزار می‌شود. این آزمون مشابه کنکور سراسری و فقط در دو مرکز سازمان سنجش کشور و دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. تعداد افراد شرکت کننده در هر دوره آزمون GRE (تعداد صندلی‌ها) نامحدود است، یعنی شما نگرانی‌ای از بابت ظرفیت نخواهید داشت اما زمان ثبت نام مهم است و لازم است ثبت نام تا پیش از ددلاین‌های مربوط به ثبت نام آزمون که در صفحه Test Centers and dates اعلام شده است، انجام شود. معمولا ددلاین ها تا یک هفته قبل از تاریخ آزمون هستند.

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود. چنانچه شما تا پیش از ددلاین Regularr اقدام به ثبت نام نمائید، مبلغ 150 دلار بابت ثبت نام می‌پردازید و در صورت از دست دادن Regular Deadline، ثبت نام شما به صورت Late خواهد بود و هزینه آن 175 دلار می‌باشد. پس از Late Deadline دیگر هیچ راهی برای ثبت نام در آزمون GRE Subject وجود ندارد.

توجه به ددلاین ها بسیار ضروری است، زیرا در صورت از دست دادن Late Deadline می‌بایست تا برگزاری دوره بعدی آزمون که ممکن است 6 ماه بعد انجام شود، صبر کرده که این زمان بسیار زیادی است و می‌تواند باعث از دست دادن ددلاین های دانشگاه‌ها و از دست دادن فرصت اپلای به مدت یک سال شود.

سوالات آزمون GRE Subject بستگی به رشته‌ای دارد که در آن شرکت می‌کنید و شامل درصدهای متفاوتی از سوالات پایه آن رشته می‌گردد. برای مثال در رشته بیوشیمی درصد توزیع سوالات به ترتیب %36 بیوشیمی، %28 زیست شناسی سلولی و %36 زیست شناسی ملکولی است. نتیجه این آزمون عددی در بازه 200 تا 990 خواهد بود.
آزمون GRE Subject به مدت 170 دقیقه و طی یک جلسه برگزار می‌گردد. این آزمون جزو معدود آزمون هایی است که پاسخ نادرست در آن دارای نمره منفی است و هر 4 پاسخ نادرست باعث از دست رفتن یک پاسخ صحیح شما می‌شود.

شیوه پرداخت هزینه شرکت در آزمون GRE از طریق TabrizVisa

 • با مواردی که در بالا به صورت مصور ارائه کردیم، آماده پرداخت هزینه های مربوطه و ثبت نام رسمی خواهید بود.
 • صورت حساب را می توانید از دو طریق پرداخت کنید.با کارت های اعتباری و یا کارت هدیه ویزا/ مستر بپردازید. (نیازی نیست که الزاما ویزا کارت/ مسترکارتی که از آن برای پرداخت استفاده می کنید به نام خود شما باشد.)
 •  تمامی مراحل ثبت نام برای درخواست وقت شرکت در آزمون  را تا مرحله پرداخت طی کنید.
 • در صورتی که عضو سایت ما (TabrizVisa) نیستید،‌ اول باید جهت عضویت در سایت ثبت نام کنید و سپس وارد پنل کاربری خود شوید.
 • برای ثبت نام می بایست، نام و نام خانوادگی، شماره موبایل،پست الکترونیک و رمز عبور را وارد کنید و یک حساب کاربری به نام خود باز کنید.
 • پس از ثبت نام در سایت و دریافت کد کاربری، وارد پروفایل خود شده و از بخش سفارشات، روی سفارش جدید کلیک کنید. بخش دسته بندی خدمات برای شما نشان داده می شود که می بایست از دسته بندی خدمات “ویزاکارت/ مسترکارت” و سپس “خرید با درگاه ویزا/مسترکارت” را انتخاب کنید.
 • میزان ارز را مطابق مبلغی که در فاکتور شما آمده قرار دهید. این مبلغ برابر با هزینه ای است که آزمون جی آر ایی جهت ثبت نام یا صدور کارنامه جدید یا تغییر محل و زمان برگزاری آزمون از شما درخواست می کند.
 • حال می بایست آدرس سایت GRE را در آدرس خرید سرویس/محصول قراردهید.
 • در قسمت “حساب کاربری” بلی را انتخاب کنید و نام کاربری و رمز عبور خود در سایت GRE را در آن بنویسید.
 • در صورت داشتن دستورالعمل و مراحل پرداخت می توانید فایل آن را برای ما در سفارش خود ضمیمه کنید.
 • تیک کنار “شرایط استفاده را با دقت مطالعه نموده و قبول دارم” را بزنید و سفارش خود را ثبت کنید.
 • در صفحه بعد مبلغ قابل پرداخت ریالی برای سفارش شما نمایش داده می شود که باید مشخص کنید که این مبلغ را می خواهید چگونه پرداخت کنید.
 • پس از واریز هزینه و ثبت سفارش ، همکاران ما در کمترین زمان ممکن آن را بررسی کرده و انجام می دهند. شما می توانید از طریق ایمیل/پیامک از انجام سفارش خود در سایت مطلع شوید. زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از ۲ ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از ۳ ساعت می باشد.

 

 

با توضیحاتی که در بالا ارائه شد، راهنمای خوبی برای علاقمندان به شرکت در آزمون GRE در دسترس است. همان طور که عرض شد، از طریق پروفایل خود در این سایت، میتوانید هم روز آزمون، هم کشور و شهر برگزاری آزمون را تغییر دهید و هم هر وقت علاقمند بودید، درخواست ارسال کارنامه به کشور و دانشگاه خاص را انجام دهید. همه این موارد، بر اساس هزینه های دلاری امکان پذیر است که پرتال خدمات پرداخت الکترونیک Tabriz Visa آمادگی دارد شما را در این مسیر با محصولات و خدماتش یاری کند.

 

۱۰ نکته برای ثبت نام در آزمون GRE

 1. همان طور که در مطالب این گفتار ارائه شد، زمان ثبت نام درآزمون جی آر ایی را باید زودتر مشخص کنید و برنامه ریزی خود را بر اساس زمان مشخص شده هدایت کنید. حداقل ۳ ماه قبل از برگزاری آزمون، نسبت به روز و شهر برگزاری آزمون، انتخاب خود را انجام دهید تا استرسی برای ثبت نام نداشته باشید.
 1. اگر مدارک خود را باید در ۱ آگوست به دانشگاه خاصی ارسال کنید، حتی الامکان ۲ ماه قبل از این تاریخ در آزمون شرکت کنید که اگر نمره مورد نظر را کسب نکرده باشید، فرصت ۱ ماهه برای شرکت در آزمون مجدد را داشته باشید.
 1. درخواست صدور کارنامه و ارسال آن به دانشگاه مقصد، با هزینه همراه است و حدود ۱ تا ۲ هفته نیز طول خواهید کشید. این بازه زمانی را برای ارسال مدارک به دانشگاه مقصد در نظر داشته باشید.
 1. آزمون جی آر ایی آزمونی گران محسوب می شود. هزینه صدور هر کارنامه نیز بیش از ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود. بنابراین تلاش کنید تا در زمان ثبت نام در آزمون، کد محل هایی که قرار است کارنامه شما پس از آزمون به آن جا ارسال بشود را مشخص کرده تا هزینه مجدد پرداخت نکنید. هم چنین تمام تلاش خود را معطوف به این موضوع کنید که در بالا ترین سطح آمادگی در آزمون شرکت کنید.
 1. سایت جی آر ایی، فروشگاهی برای فروش محصولاتش ارائه کرده است که در بخش STORE در دسترس خواهد بود. اگر نیاز به خرید محصولات این بخش را دارید از خدمات پیمنت ۲۴ برای پرداخت استفاده کنید.
 1. تغییر زمان و محل برگزاری آزمون هم هر بار، بیش از ۱۰۰ هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت که براای صرفه جویی در هزینه ها تلاش کنید تا حتی الامکان روز دقیق را برای شرکت در آزمون در نظر بگیرید.
 1. ارسال کارنامه آزمون GRE فقط به صورت اینترنتی از طرف ETS به دانشگاه هایی که معرفی می کنید انجام می شود و ارسال نسخه پی دی اف یا الکترونیکی کارنامه شما به دانشگاه ها مجاز نخواهد بود.
 1. توجه داشته باشید که کارنامه ای برای شما ارسال نمی شود و تنها از طریق سایت می توانید به کارنامه خود دسترسی داشته باشید.
 1. اگر چند بار در آزمون شرکت کردید، این امکان به شما داده شده است که آخرین کارنامه آزمونی که شرکت کرده اید را انتخاب و ارسال کنید.
 1. کارنامه آزمون جی آر ایی بر خلاف تافل و آیلتس، اعتبار زمانی ندارد. یعنی بعد از ۲ سال یا ۵ سال expire نخواهد شد.
 2. هنگامی که تصمیم به شرکت در آزمون گرفتید اطمینان حاصل کنید، با توجه به ددلاین دانشگاه مورد نظر شما، زمان کافی تا آماده شدن Report نمره امتحان را دارید.
 3. شما می‌توانید جهت تمرین و آشنایی با این آزمون از طریق صفحه Prepare for a GRE Subject Test موجود در وب سایت ETS نسبت به دانلود نمونه سوالات آزمون GRE Subjectt برای هر رشته اقدام نمایید.
 4. در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا 4 روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می شود:
 5. تنها 50 درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می شود.
 6. مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.

 

هدف از آزمون GRE Subject سنجش توانایی و معلومات فارغ‌التحصیلانی است که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند. با وجود آنکه طیف بسیار وسیعی از دانشگاه‌ها نتیجه آزمون GRE General را جهت درخواست اخذ پذیرش قبول می‌کنند، اما رشته‌هایی نیز هستند که داوطلبین جهت دریافت پذیرش در آن‌ها می‌بایست در آزمون GRE Subject شرکت نمایند.

<